معرفی وکیلحقوق خانوادهمقالاتنفقه

وکیل نفقه در کرج + مشاوره حقوقی تلفنی

وکیل نفقه در کرج + مشاوره حقوقی تلفنی

فهرست مطالب

با سلام خدمت هموطنان خوبم در شهرستان کرج بنده امیرحسین جواهری هستم از کارشناسان سامانه وکیلم باش در ابتدا خدمتتون عرض نمایم که توفیق داشتن در هر کاری مستلزم این است که شما عزیزان با یک فرد متخصص و کار بلد در زمینه آن موضوع مشاوره داشته باشید مسئله نفقه هم از موضوعات مهم کانون یک خانواده اسلامی است که مرتبط به زوجه و بستگان خونی یک خانواده است که در صورت اختلاف بین زن و شوهر پرونده به دادگاه خانواده ارجاع میشود پرونده های حقوقی که دادگاه بایستی به آن رسیدگی کند با پیچیدگی هایی همراه است که داشتن یک وکیل مورد اطمینان بسیار حیاتی است تو این زمینه با خودتان تعارف نداشته باشید و بهترین وکیل نفقه در کرج را از ما بخواهید و با ما همراه باشید تا در این زمینه توضیحات بیشتری را برای درک بهتر مطلب ارائه دهیم .

نفقه چیست و به چه مواردی تعلق میگیرد؟

پس از ازدواج بین زن و مرد کلیه مخارج شخصی متعارف زن مثل هزینه های مسکن ، پوشاک ، خوراک ، دارویی و درمانی ، ایاب و ذهاب و.. بر عهده مرد است حتی اگز زن ثروتمند باشد و مرد هم نادار باشد بازهم این مخارج برعهده مرد است این مسئله در قانون ما چنان اهمیت دارد که اگر مردی که نفقه بر عهده اوست از پرداخت آن خودداری کند طبق قانون مجازات هم به جرم ترک انفاق متهم می شود. البته نفقه دو نوع دارد یکی نفقه زوجه هست که پرونده های بیشتری را در دادگاه ها دارد و یکی دیگر نفقه بستگان خونی در خط عمودی صعودی و خط عمودی نزولی است

شرایط بردن نفقه چیست؟

۱-شرایط نفقه زوجه: همانطور که بیان شد نفقه زوجه جز واجبات است و بعد از عقد باید به زوجه پرداخت شود و ارتباطی به استطاعت مالی زوجین ندارد اما شرایط آن این است که زنی استحقاق نفقه دارد که رابطه زوجیت او با همسر خود ، عقد و ازدواج دائمی باشد و از همسر خود تمکین داشته باشد.

۲- شرایط نفقه اقارب و بستگان خونی: در این نوع نفقه کسی مستحق نفقه است که در خط عمودی صعودی مثل پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ و هر چه قدر که بالاتر باشد ، و در خط عمودی نزولی مثل فرزند و نوه و هر قدر که پایین تر رود احتیاج مالی داشته باشد و نتواند از پس مخارج خود بر آید که در این صورت آن بستگانی که استطاعت مالی دارند طبق قانون ملزم میشوند که از پس هزینه های شخصی فرد محتاج برآیند که برخلاف نفقه زوجه که نیاز مالی زوج مطرح نیست در اینجا شخص مستحق نفقه باید محتاج باشد و شخصی که نفقه بایستی بپردازد باید استطاعت داشته باشد.

درخواست وکیل - وکیل نوین

منظور از تمکین داشتن زوجه از همسر خود چیست؟

تمکین که شرط اصلی استحقاق زن از نفقه به شمار می آید به این معناست که زن باید در روابط خود با همسر حسن معاشرت و پیروی از همسر خود داشته باشد بر اساس ماده ۱۱۰۸ قانون مدنی زنی بیان میدارد که زنی که از انجام وظایف خود در رابطه زوجیت امتناع میکند ناشزه است و مستحق نفقه نیست معمولا محاکم زنی که در منزل شوهر اقامت ندارد امورات مربوط به داخل منزل را انجام ندهد یا تن به روابط جنسی و زناشویی با همسر خود نمیدهد را ناشزه میدانند.

نوشته های مشابه

مواردی که پیروی نکردن زن، او را ناشزه نمیکند چیست؟

ببینید دادگاه ها برای اینکه تشخیص بدهند یک زن ناشزه است یا تمکین دارد وارد جزئیات موضوع میشوند که در اینجا نقش وکیل نفقه در کرج تعیین کننده است و اگر زنی از ابتدا با وکیل مشاوره داشته باشد کاری نمیکند که همسر او برای فرار از نفقه او را ناشزه اعلام کند اما مواردی وجود دارد که دادگاه ها پیروی نکردن را عذر موجه تشخیص میدهند.

۱- اگر زنی که ترک منزل از خانه شوهر را داشت ،در خانه امنیت جانی و مالی نداشته باشد یا در عقد نامه ازدواجشان شرط کرده باشند زن حق تعیین اقامتگاه خود را داشته باشد، ناشزه محسوب نمیشود

۲- اگر زن از روابط جنسی به دلیل بیماری و مرض ، عادت ماهانه ، و… یا به دلیل عدم بهداشت مرد با او نزدیکی نکند ناشزه نیست.

۳- زنی که حق اشتغال متعارف و در خور یک زن شایسته دارد اگر شوهر مانع او شود و او هم چنان پیروی نکند ناشزه نیست.

۴- شوهری که از زن خود خواسته های عقلایی و نامشروع دارد اگر زن پیروی و حسن معاشرت با او در این زمینه نداشته باشد ناشزه نیست.

وکیل نفقه در کرج با دقت در موضوع شما و ماهیت پرونده شما میتواند دلیل موجه را برای پیروی نکردن از دستورات غیر متعارف و غیر قانونی شوهر را با کیان خانواده تشخیص دهد و در جلسه دادگاه در جهت حمایت از شما آن را به نتیجه لازم برساند.

میزان نفقه برای زوجه چه مقدار است؟

مقدار نفقه بر اساس شان و جایگاه او در خانه پدری او، تحصیلات ، سن ، زیبایی او مبنای محاسبه قرار میگیرد که به عنوان مثال اگر دختر در خانه پدری مرفه ، متوسط یا پایین زندگی میکرده میزان نفقه او متفاوت است و میزان آن را در صورتی که زوجین به توافق نرسند دادگاه تعیین می کند.وکیل نفقه در کرج با آگاهی از این موضوعات در میزان و مقدار نفقه میتواند تاثیر گذار باشد.

وکیل-نفقه-در-کرج

آیا زوجه موقت حق گرفتن نفقه دارد؟

نفقه در ازدواج موقت به خودی خود مرد را متعهد به پرداخت نمیکند اما اگر در عقد نامه موقت این موضوع را شرط نمایند اشکالی ندارد و مرد باید از پس هزینه ها بر آید. اگر به صورت موقت همسر مردی شدید که شرط نفقه در آن در عقد نامه گذاشته اید و همسرتان به تعهدش عمل نمیکند با وکیل نفقه در کرج ارتباط یگیرید.

 مرجع صالح به رسیدگی دعوای نفقه کدام است ؟

با توجه به اینکه دعوای مطالبه نفقه مالی است اگر میزان نفقه بیست ملیون تومان یا زیر آن باشد در شورای حل اختلاف و اگر بالاتر از بیست ملیون تومان باشد در دادگاه خانواده رسیدگی میشود و وکیل نفقه در کرج با تنظیم یک دادخواست مناسب دعوای اولیه شما را در دادگاه مطرح میکند.

مدارک مورد نیاز برای طرح دعوا الزام به انفاق :

۱-ثبت دادخواست در دفاتر پیشخوان قضایی

۲- همراه داشتن شناسنامه یا کارت شناسایی و ارائه سند رسمی ازدواج در دادگاه

۳- همراه داشتن مدارک و مستنداتی که نشان میدهد زوج به شما نفقه پرداخت نکرده است .

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص نفقه در کرج اینجا کلیک کنید.

شما با داشتن وکیل نفقه در کرج از امتیازات زیر برخوردار میشوید:

۱- شما میتوانید به مجرد وکالت و بدون حضور پیدا کردن در جلسات دادگاه و پیگیری کار های حقوقیتان توسط  وکیل نفقه در کرج که تجربه و دانش بالایی در این موضوع دارد اطمینان بیشتری به کسب نتیجه گیری دعوای خانوادگی خود داشته باشید.

۲- با توجه به اینکه وکیل نفقه در کرج تخصص لازم در زمینه فهم قانون و آگاهی بیشتری در تشریفات رسیدگی مثل نحوه درست تنظیم دادخواست ، تشخیص مرجع صالح رسیدگی ، نحوه جمع کردن ادله و مستندات محکمه پسند ، پیدا کردن حقوق قانونی موکل خود در متن قانون جهت دفاع از او را دارد پرونده با سرعت بیشتری بدور از اتلاف وقت دنبال می شود.

۳- یک وکیل نفقه در کرج در زمانی که حکم قطعی شود به دنبال اجرا گذاشتن سریع آن از طریق مراجع اجرای احکام است و سعی میکند برای اجرا حکم امتیازات قانونی محکوم را توقیف نماید و از محل آن ها حقوق موکل خود را تامین نماید و در صورت نداشتن و معرفی مالی از جانب محکوم حکم جلب او را به اجرای احکام برای قسط بندی کردن آن بگیرد.

۴- یک وکیل نفقه در کرج بهترین مشاور و پشتیبان در زمینه مسائل خانواده است و چنانچه شما با عدم پرداخت این حق نفقه مستحق حقوق دیگری باشید مشاوره به شما میدهد که چه تصمیم درستی را بگیرید به عنوان مثالی یکی از موارد عسر و حرج زن که حق طلاق را برای زن ایجاد می کند، پرداخت نکردن شش ماه متوالی نفقه از سوی مرد است.

هدف ما جلب رضایت خاطر شماست.

نویسنده: کارشناس حقوق سید امیرحسین جواهری

۵/۵ - (۱ امتیاز)

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000