پرسش و پاسخ خانواده

راه فسخ صیغه موقت بدون رضایت همسر+مشاوره با وکیل

چگونه میشود از همسر در ازدواج موقت جدا شد

راه فسخ صیغه موقت بدون رضایت همسر

سوال از کارشناس وکیلم باش : با سلام بنده ازدواج موقت ۹۰ ساله کردم اما آقا من و رها کرده و رفته چجوری میشه از اون جدا شد و راه فسخ صیغه موقت را توضیح دهید ؟

پاسخ کارشناس  وکیلم باش : 

در احکام شرعی پیرامون ازدواج موقت صیغه طلاق وجود ندارد و تنها در صورت اتمام مدت صیغه و یا بذل از طرف زوج این امکان وجود دارد.

اما در رویه دادگاه فسخ در این مورد وجود دارد

سوال از کارشناس وکیلم باش : آیا در ازدواج موقت بایستی طلاق گرفت یا خیر ؟

پاسخ کارشناس  وکیلم باش : 

در این ازدواج طلاق وجود ندارد و تنها بذل مدت از طرف زوج یا انقضای مدت وجود دارد.

سوال از کارشناس وکیلم باش : شرایط فسخ ازدواج موقت چیست؟

دورد بر شما

فسخ نکاح می‌تواند بر مبنای وجود عیوبی مشخص در زن یا مرد٬ یا عدم وجود صفتی که ضمن عقد شرط شده یا عقد بر آن واقع شده انجام گیرد. عیوبی نظیر جنون٬ خصاء٬ عنن و عدم توانایی بر انجام عمل جنسی در مرد موجب حق فسخ برای زن خواهد بود. عیوب موجود در زن که حق فسخ برای مرد ایجاد می‌کنند (چنان‌چه عیوب مزبور در حال عقد موجود بوده‌ و پس از عقد ظاهر نشده‌باشند) نیز عبارت‌اند از قرن٬ برص٬ جذام٬ افضاء٬ زمین‌گیری٬ نابینایی از هردو چشم. چنان‌چه هریک از طرفین پیش از عقد به وجود عیب مزبور در طرف دیگر عالم باشد٬ حق فسخ نخواهد داشت.

 در صورت نیاز به وکیل  فسخ صیغه موقت و خانواده، فرم مربوط به درخواست وکیل را پر نمائید تا سامانه وکیلم باش در ظرف ۵ دقیقه شماره و آدرس بهترین وکیل این موضوع را در شهرتان به شما پیامک کند.

ثبت نام وکلا و کسب درآمد 

با ثبت نام در سامانه وکیل نوین روزانه موکلینی که نیاز به وکیل داشته و از سامانه درخواست وکیل مینمایند به دفتر وکالت  شما ارجاع میگردند. . 

وکیل نوین هیچ درصدی از پرونده های معرفی شده دریافت نمیکند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *