دعاوی خانوادهدعاوی کیفریدعاوی ملکیمعرفی وکیل

وکیل در اصفهان+مشاوره تلفنی

وکیل در اصفهان+مشاوره تلفنی

از آنجایی که وکالت کار تخصصی است و دارای ظاهر ساده و در ماهیت عمل بسیار پیچیده است که در صورت هرگونه عدم تجربه در رعایت و تشریفات رسیدگی آن روند دادرسی ممکن است مدت زیادی زمان ببرد و به هیچ عنوان اثر بخش نباشد اما اگر شما برای پرونده های حقوقی خود وکیل داشته باشید میتوانید به آینده موفقیت آمیز پرونده های خود امیدوار باشید چرا که یک وکیل متخصص با برخورداری از علم و دانش بالا از آخرین احکام قوانین و تبصره ها و اصلاحیه های آن و تجربه بالا به تشریفات و طریقه دادخواست و اعتراض و لایحه دفاع به موقع در سرعت دادن در روند دادرسی و اثر بخشیدن پرونده های حقوقی شما کاربران محترم اقدام میکند.سامانه وکیلم باش با معرفی وکیل در اصفهان درجهت بازگشت و رسیدن حقوق طبیعی و قانونی شما با سال ها تجربه قدم بزرگی را در این زمینه برداشته است.

مشاوره با وکیل در اصفهان چگونه امکان پذیر استوکیل در اصفهان+مشاوره تلفنی

مسلما قبل از اینکه میخواهید پرونده خود را برای بر عهده گرفتن وکیل به او بسپارید باید از قبل به صورت تلفنی ارتباط برقرار کنید و مشکل حقوقی خود را برای او تشریح کنید و او با آگاهی از قوانین شما را متوجه آن کند که پرونده شما با دلایلی که در اختیار دارید امکان پیروزی در دادگاه را دارد یا نه و یا اگر مسئله مادی آن کم ارزش است و گرفتن وکیل با پرداخت دستمزد جدا برای شما مقدور نیست با ارائه راهکار و مشاوره حقوقی در جهت پشتیبانی به شما اقدام مینماید. و برای گرفتن مشاوره با وکیل متخصص فقط کافی است. بر روی گزینه درخواست مشاوره تلفنی در صفحه سایت کلیک نمائید تا از خدمات مشاوره وکیل بهره مند شوید.

چنانچه دنبال وکیل متخصص این حیطه در شهر خودتان هستید ویا مشاوره تلفنی رایگان میخواهید کافیه تنها این فرم را تکمیل نمایید .

در صورت نیاز به وکیل متخصص در اصفهان تنها کافیست فرم مربوط به درخواست وکیل را پر نمائید تا ظرف مدت ۵ دقیقه بهترین وکیل از سامانه وکیلم باش به شما معرفی شود. 

 معمولا چه پرونده هایی به وکلاء در اصفهان سپرده میشود؟

پرونده های قابل طرح در دادگاه ها به پرونده های حقوقی و کیفری تقسیم میشود که با توجه به گستردگی و تنوع موضوعات در یک دادگاه رسیدگی نمیشود و متناسب با آن مراجع به حقوقی و کیفری تقسیم میشوند که هر کدام از این مراجع حقوقی و کیفری در داخل موضوعات خود به مراجع تخصصی حقوقی و مراجع تخصصی کیفری تقسیم میشوند ولی به طور کلی  پرونده های حقوقی در مراجع حقوقی و پرونده های کیفری در داگاه های کیفری رسیدگی میشود.

پرونده های حقوقی:موضوعاتی هستند که اصولا به جنبه مادی و مالی و یا غیر مالی که بین اشخاص خصوصی اتفاق می افتد   میپردازند و به نظم عمومی جامعه کار ندارد و خبری هم از جرم که مجازات داشته باشد را ندارد که در نوع خود دادگاه ها آن به بررسی دعاوی ناشی از نقض در معاملات و قرار داد ها مثل الزام به انجام تعهد،تسلیم و تحویل دادن مورد قرار داد،اثبات و یا ابطال قرار داد با توجه به زیر بار مسئولیت نرفتن طرف مقابل،فسخ قرار داد ها ،ابطال اسناد رسمی و عادی،خلع ید اسیجاری ،اثبات مالکیت ،مطالبه وجه اسناد تجاری مثل چک و سفته از شخص صادر کننده و ضامنین و ظهر نویس ها ،و یا احرار وجود قرارداد ،تقسیم ارث و انحصار وراثت و اتلاف و سببیت خسارت به اموال خارج از قرارداد به عنوان ضمان قهری همه این ها مسائل حقوقی هستند که در دادگاه عمومی حقوقی رسیدگی میشود.

پرونده های حقوقی خانواده: این پرونده های حقوقی به حل اختلاف بین روابط زوجین میپردازد که با عقد و قرارداد حقوقی نکاح بین زن و مرد آن ها را مسئول به انجام برخی وظایف میکند که در صورت نقض آن ها توسط یکی از طرفین آن ها میتوانند برای الزام همدیگر به متن قراردادشان به دادگاه مراجعه کنند با عقد نکاح معمولا مرد ها ملزم میشوند که حقوق مالی مثل مهریه ،نفقه،شیربها ،اجرت المثل ،و.. را به زن بپردازند و زن هم ملزم میشود که از شوهر خود تمکین عقلایی داشته باشد ،در منزل شوهر اقامت کند مگر اینکه شرط خلاف در نکاح نمایند  نیاز جنسی شوهر را بر آورده کند مگر اینکه در مریضی به سر ببرد و میتوان گفت اگر زن تمکین نداشته باشد حق اخذ نفقه را ندارد.دعاوی مطرحه بین زوجین از قبیل دعاوی طلاق ، طلاق توافقی ، فسخ نکاح ، مطالبه مهریه ،مطالبه نفقه ،اثبات یا عدم  قرارداد زوجیت ، حضانت فرزندان و…است که همه این نوع دعاوی در دادگاه اختصاصی حقوقی خانواده رسیدگی میشود.

پرونده های حقوقی قابل طرح در شورا حل اختلاف: شورای حل اختلاف یک مرجع قضایی غیر دادگستری است که به دعاوی حقوقی کم اهمیت تر از لحاظ مالی رسیدگی میکنند.

این دعاوی قابل طرح در شورا است:

۱- ـ دعاوی مالی راجع به اموال منقول تا نصاب دویست‌میلیون (۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال به‌جز مواردی که در تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون در دادگستری مطرح می‌باشند.

۲- تمامی دعاوی مربوط به تخلیه عین مستأجره به جز دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه

۳ ـ دعاوی تعدیل اجاره بها به شرطی که در رابطه استیجاری اختلافی وجود نداشته باشد

۴ ـ صدور گواهی حصر وراثت، تحریر ترکه، مهر و موم ترکه و رفع آن

۵ ـ ادعای اعسار از پرداخت محکومٌ به در صورتی که شورا نسبت به اصل دعوی رسیدگی کرده باشد

۶ـ دعاوی خانواده راجع به جهیزیه، مهریه و نفقه تا نصاب مقرر در بند (الف) در صورتی که مشمول ماده (۲۹) قانون حمایت خانواده مصوب سال ۹۱ نباشند.

پرونده های کیفری :موضوعات کیفری موضوعاتی هستند که به دلیل اخلال در نظم و امنیت جامعه جرم تلقی شده و مجازات دارد و  و  مقامات قضایی با به کار گیری پلیس نیرو انتظامی در پی کشف جرایم و تعقیب متهمین و جلوگیری از فرار آن ها اقدامات لازم را انجام میدهند تا مجرمین را شناسایی کرده و آن ها را برای انجام کار های مجرمانه و ضد قانونشان مجازات نمایند در پرونده های کیفری نهاد دادسرا به ریاست دادستان و با کارمندان قضایی دیگر مثل بازپرس و دادیار  در هر شهرستان وجود دارد و وظیفه تحقیق و بازجویی را از متهمین که مورد شکایت کیفری و یا اعلام جرم دادستان قرار گرفتند میکنند و در صورت موجه بودن جرم از سوی متهم کیفرخواست او به دادگاه برای صدور حکم فرستاده میشود این موضوعات شامل قتل و جنایت ، کلاهبرداری ، سرقت ، خیانت در امانت ، جعل اسناد ، توهین و فحاشی ،افترا ،حمل مواد مخدر ،حمل سلاح گرم وسرد ، زنا و لواط ، محاربه ،افساد فی الارض ،جاسوسی ،و…است این مراجع قضایی کیفری به دادگاه های کیفری یک ،کیفری دو ،انقلاب ،اطفال و نوجوانان ،نظامی ، روحانیت تقسیم میشود. وکیل در اصفهان برای پیگیری به دام انداختن مجرم برای موضوع شما و یا دفاع از متهمی که به نا حق مورد اتهام ناروا بر طبق شواهد از طرف دادسرا قرار گرفته به وکالت میپردازد.

۱- دادگاه کیفری دو:

دادگاه کیفری دو  صلاحیت رسیدگی به تمامی جرایم را دارد مگر جرایمی که به طور خاص در صلاحیت دادگاه های دیگر است.

۲-دادگاه کیفری یک: دادگاه کیفری یک در مرکز هر استان تشکیل میشود و به جرائم سنگین رسیدگی میکند و با تعدد قضات رسیدگی مشود که شامل یک رییس و دو مستشار است.

این جرایم در دادگاه کیفری یک رسیدگی میشود:

۱-جرایم منجر به سلب حیات مثل قصاص نفس ،اعدام

۲-جرایم منجر قطع عضو مثل سرقت حدی و یل قصاص عضو

۳- جنایات عمدی علیه تمامیت جسمانی با میزان نصف دیه کامل یا بیش از آن

۴– جرائم مستوجب مجازات تعزیری درجه ۱ تا ۳

۳-دادگاه انقلاب: 

دادگاه انقلاب در مرکز هر استان تشکیل میشود که صلاحیت رسیدگی به این جرایم مطابق ماده ۳۰۳ آیین دادرسی کیفری  را دارد:

۱ – جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی، محاربه و افساد فی الارض، بغی، تبانی و اجتماع علیه جمهوری اسلامی ایران یا اقدام مسلحانه یا احراق، تخریب و اتلاف اموال به منظور مقابله با نظام
۲ – توهین به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام رهبری
۳- تمام جرائم مربوط به مواد مخدر، روان گردان و پیش سازهای آن و قاچاق اسلحه، مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل
۴- سایر مواردی که به موجب قوانین خاص در صلاحیت این دادگاه است.

۴-دادگاه نظامی :به جرائم ماموران نیرو های انتظامی و نظامی در حین انجام وظیفه میپردازد مثل سرقت سلاح از طرف اشخاص نظامی ،غیبت از خدمت ، دعوا و نزاع ضر ب و جرح در محیط پادگان ها و… میپردازد.

در صورت نیاز به وکیل متخصص در اصفهان تنها کافیست فرم مربوط به درخواست وکیل را پر نمائید تا ظرف مدت ۵ دقیقه بهترین وکیل از سامانه وکیلم باش به شما معرفی شود. 

نویسنده:کارشناس حقوق سید امیرحسین جواهری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیل خوب و حرفه ای می خواهید
مشاوره تلفنی با وکیل متخصص پرونده تان در شهر شما
درخواست تماس فوری با وکیل