دعاوی کیفریمعرفی وکیل

در صورت تصادف و مقصر شدن در آن دیه تعلق میگیرد؟

در صورت نیاز به وکیل دیه تصادف فرم مربوط به درخواست وکیل فرم مربوط به درخواست وکیل را پر نمائید تا سامانه وکیلم باش در ظرف ۵ دقیقه آدرس و شماره تلفن بهترین وکیل در استانتان را به شما پیامک کند .

سوال از کارشناسان وکیلم باش : سلام. در تصادف رانندگی مقصر شناخته شدم برخورد از عقب.پلیس آمد ولی کروکی نکشید.الان بعد از چند روز درد در سینه ام دارم. و بعد از عکس گرفتن متوجه شدم.که دنده هایم ترک برداشته اند.حالا میتونم پیگیری شکایت پلیس رو بکنم.و آیا دیه تصادف به من تعلق میگیرد ماشینم بیمه شخص ثالث داشت؟

پاسخ : 

درود بر شما کاربران محترم >

فرض سوال کامل و جامع نیست دوست من چراکه اگر خسارت کمتر از سه ملیون تومان باشد کروکی کشیده نمیشود .

فرض دیگر اینکه در صورت توافق طرفین نیز کروکی انجام نمیشود و خسارت توسط فرد مقصر پرداخت میشود.

بر اساس ماده ۱۶ قانون اصلاح بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه > اگر در حوادث رانندگی منجر به صدمات بدنی غیر از فوت، بیمه‌گر وسیله نقلیه مسبب حادثه یا صندوق تامین خسارت‌های بدنی حسب مورد موظفند پس از دریافت گزارش کارشناس راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه و در صورت لزوم گزارش سایر مقامات انتظامی و پزشکی قانونی بلافاصله حداقل ۵۰درصد از دیه تصادف تقریبی را به اشخاص ثالث زیان‌دیده پرداخت کرده و باقی‌مانده آن را پس از معین شدن میزان قطعی دیه تصادف بپردازند.

موفق موید باشید.

 

برای توضیحات و سوالات کاربردی که برایتان پیش آمده است با ما همراه باشید و باعث افتخار است که بتوانیم گامی را در جهت حمایت از شما عزیزان بداریم

 

در صورت نیاز به وکیل فرم مربوط به درخواست وکیل فرم مربوط به درخواست وکیل را پر نمائید تا سامانه وکیلم باش در ظرف ۵ دقیقه آدرس و شماره تلفن بهترین وکیل در استانتان را به شما پیامک کند .

ثبت نام وکلا و کسب درآمد 

با ثبت نام در سامانه وکیل نوین روزانه موکلینی که نیاز به وکیل داشته و از سامانه درخواست وکیل مینمایند به دفتر وکالت  شما ارجاع میگردند. . 

وکیل نوین هیچ درصدی از پرونده های معرفی شده دریافت نمیکند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *