مقالاتارثحقوق خانواده
موضوعات داغ

روش گرفتن سهم الارث به زبان عامیانه+مشاوره تلفنی

روش تقسیم ترکه | مشاوره تقسیم ترکه

روش گرفتن سهم الارث به زبان عامیانه

 

سلام دوست خوبم بهروش هستم رئیس موسسه حقوقی راه امید (سامانه وکیلم باش) توی این مقاله قصد دارم بگم اگه سهم الارثت رو نگرفتی و سایر وراث دارن اذیتت میکنم بگم که نگران نباش و این مقاله رو پله به پله پیش برو و هر جایی سوال داشتی میتونی فرم پایین رو پرکنی و به محض پر کردن شماره تلفن برای شما پیامک میشه و میتونی تماس بگیری و سوالت رو بپرسی ضمنا بگم که تلفنی که پیامک میشه تلفن وکیل متخصص تقسیم ترکه و انحصار وراثت است توی شهر خودت متناسب با استانی که پر میکنی.

مبحث اول : مدت زمان تقسیم ارث

خب بریم سر وقت اصل  مطلب ببین تقسیم ارث یا همون تقسیم ترکه بستگی به مال اموال مرحوم یا مرحومه داره ( توی این مقاله فقط از لفظ مرحوم استفاده میکنیم ) و اینکه آیا سایر وراث راضی به تقسیم هستن یا نه ، یا این که بعضی از وراث ادعای مالکیت میکنن و میگن ما این ماترک ( اموال به جا مانده از مرحوم ) را از مرحوم خریداری کرده ایم یا بعضا مدعی میشن که ما این ماترک رو از طریق وصیت به ما رسیده است و سهم سایر وراث نیست و… اول از همه بگم که من توی این مقاله به همه سوالاتت پاسخگو هستم و هرجایی هم دیدی نگفتم و سوال داری میتونی به من تماس بگیری . خب باید بگم که هرکدوم از مشکلات بالا رو شنیدی یکمی کارت سخت شده و زمان بر هست و حدودا بین ۸ ماه تا ۳ سال زمان میبرد برای همینم هست وکلای این پرونده ها معمولا خیلی صبرشون زیاده و عموما حق الوکاله هاشون هم بالا و واقعا هم زحمت میکشن . با این تفاسیر بهت توصیه میکنم تا جایی که راه داره حتما با سایر وراث صلح سازش کنید و سهم هرکدومتون رو مشخص کنید بین خودتون به یکنفر وکالت بدید که بیفته دنبال کاراش و اگه هم دیدید نه فایده نداره و اینا به حق خودشون راضی نیستن که کفش آهنی پات کن ولی نگران نباش چرا که به حق خودت خواهی رسید .

مبحث دوم:انحصار وراثت:

درخواست وکیل - وکیل نوین

بیینید دوستان خوب انحصار وراثت یک گواهی است که در آن ورثه و میزان سهم ارث وارثان و دیون متوفی رو مشخص میکنه و بدون آن ورثه نمیتونن به املاک و اموال و حساب های بانکی متوفی دسترسی پیدا کنن و باید گواهی اخذ نمایند حالا سوال اینجایه که باید همه ورثه جمعا برن تقاضا بدن یا یکی از وراث هم بره قبوله؟ جواب اینه که یکی از ورثه یا هر ذینفعی هم بره کافیه و باید مدارک مورد نیاز مثل شناسنامه متوفی و گواهی فوت او را به همراه شناسنامه خود و گواهی نامه مالیاتی و استشهادیه محضری رو ببره به شورای حل اختلاف محل سکونت متوفی و در آنجا دادخواست خودشو رو ثبت کنه و پس از تقدیم این مدارک و ثبت دادخواست دادگاه با هزینه شما اعلامیه یک ماهه رو در آگهی و روزنامه درج میکنه که اگه معترضی باشد خودشو معرفی کنه و اگر نبود گواهی حصر وراث رو صادر میکنه.

نوشته های مشابه

برای مطالعه بیشتر دعاوی ارث اینجا کلیک کنید…

مبحث سوم : مخالفت بعضی از وراث از فروش ماترک ( اموال به جای مانده از متوفا )

خیلیا از من سوال میپرسن که ما مثلا ۶ نفر وارثیم و از این ۶ نفر فقط ۲ نفر راضی هستن که ملک به ارث رسیده ( ماترک ) را بفروشیم و بقیه با ما مخالفت میکنن و میگن مثلا این ملک یادگار پدری مون هست یا مادرمون الان ساکنه و نباید بفروشیم ، ما توی این وضعیت چیکار میتونیم بکنیم ؟

اولا بگم که اون مادره و جاش روی تخم چشمای همه ماست و هواشو داشته باشید ، نمیدونید چقد توی روزی آدم تاثیر گذاره . خب از فاز نصیحت خارج بشم ، ببین تو بگو بجای دو نفر بگو یک نفر من بهت میگم که اصلا مهم نیست و ما توی روند تقسیم ارث یا همون تقسیم ترکه به هیچ عنوان رضایت سایر وراث رو لازم نداریم و خودت به تنهایی میتونی این روال قضایی رو پیش ببری و حق گرفتنی است نه دادنی.

روش گرفتن سهم الارث مبحث چهارم: برادرم ۶ ساله توی ملک نشسته و به منم هیچی اجاره نداده چیکار کنم ؟

برادری که توی تیتر مطرح شد برادر نوعی هست و میتونه هرکسی از وراث باشه که توی ملک مشترک به ارث رسیده نشسته باشه و نه پاشه و نه اجاره بده ، اینجا هم باید بهت بگم غمت نباشه کاغذ و خودکار رو آماده کن تا بهت بگم چیکار کنی.

آماده کردی ؟

حاضری ؟

گام اول : قبل از هر چیزی باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی توی شهر خودت مراجعه کنی ( آدرس توی گوگل هست ) و درخواست انحصار وراثت بدی ( حدودا یک هفته زمان میبره ) .

گام دوم : اگه میخوای

  • فقط ازش اجاره های گذشته رو بگیری باید دادخواست مطالبه اجرت المثل ایام تصرف رو تنظیم کنی
  • اگه میخوای هم اجاره رو بگیری و هم از ملک بیرونش کنی باید دادخواست خلع ید از مال مشاع و اجرت المثل ایام تصرف و ابتدائا تامین دلیل رو بدی
  • اگه هم میخوای ملک کلا پلمپ بشه و حق فروشش رو نداشته باشه باید دادخواست مهر موم ترکه بدی
  • اگه میخوای سهم الارثت رو کلا بگیری یا پول یا مال باید ادامه مطلب رو بخونی تا بگم

برای تنظیم این دادخواست ها که بسیار مهم و حیاتی هست و کار یک وکیل متخصص هست از طریق لینک زیر اقدام کن و ظرف ۵ دقیقه وکلای وکیلم باش با شما تماس و متن هر دادخواستی را در اختیارتان متناسب با شرایطتان خواهند گذاشت .

 گام سوم: بعد از اینکه دادخواستت رو از طریق لینک بالا گرفتی حالا وقتشه مراجعه کنی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی توی شهر خودت ( آدرس ها توی گوگل هست ) و ثبت دادخواست .

گام چهارم:  ارسال پیامک به شما و نوبت مراجعه برای جلسه رسیدگی ( توصیه من اینه که برای جلسه رسیدگی وکیل داشته باش )

گام پنجم: صدور رای ( قابل اعتراض )

گام ششم : اخراج متصرف ملک و یا گرفتن اجاره ها و یا هردو

مبحث پنجم : روش گرفتن سهم الارث از اموال

گام اول : این اقدام زمانی هستش که تصمیمت رو جدی گرفتی و میخوای سهم الارثت رو حالا چه از اموال به جا مانده و یا پولش رو بگیری که عموما اصلا جنگ و چالش هم همینجاست و توصیه موجد من اینه که حتما قبلش به یک وکیل خبره توی شهر خودت مشورت کنی و دادخواستش رو اون برات تنظیم کنه اگه هم وکیل خبره شهرت رو در خصوص تقسیم ترکه نمیشناسی و آدرسش رو نداری

اینجا رو کلیک کن تا تلفن وکیل متخصص ارث توی شهر خودت رو بدیم

گام دوم : ثبت دادخواست تقسیم ترکه و فروش مال مشاع

گام سوم : ارسال پیامک اطلاع رسانی از جلسه رسیدگی و آدرس و تشکیل جلسه  به عرضت برسونم که ابتدائا قاضی پیشنهاد به صلح و سازش میکنه و اگه صلح و سازش امکان پذیر نبود کارشناس معین میکنه تا کارشناس بررسی کند که آیا اموال قابل تقسیم شدن بین وراث هست یا خیر مثلا اگه تنها یک آپارتمان ماترک میت باشد اینجا کارشناس بیان میکند که آپارتمان قابل تقسیم کردن بین وراث نیست ولی چنانچه زمین مزروعی و قابل تقسیم باشد بیان میکند که قابل تقسیم میباشد . اینجا تصمیم دادگاه اگر قابل تقسیم باشد ابتدائا با صلح سازش و اگر مقدر نشد به وسیله قرعه کشی اموال را بین وراث تقسیم میکند و اگر کارشناس بیان کرده بود که اموال قابل تقسیم نیستند حکم به فروش اموال توسط مزایده صادر میکند .

گام چهارم : چنانچه طرفین به رای اعتراض نداشته باشند و بادرخواست اجراییه هر یک از وراث ملک به مزایده رفته و کسی که بالاترین رقم آن را خریداری کند ملک را به او میفروشند اینجا خود ورثه هم میتوانند ملک را قبل از دیگران خود خریداری کنند و سهم سایر وراث را نقدا پرداخت نمایند .

 

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص ارث اینجا کلیک کنید.

مبحث ششم: چنانچه مرحوم وصیت نامه داشته باشد چه کار بایستی کرد ؟

 

شما بایستی متناسب با نوع وصیت نامه دادخواست اثبات وصیت و تقسیم مال مشاع رو بدید

البته بگم که وصیت تا اندازه یک سوم اموال صحیح است و ما بقی نیاز به اجازه بقیه وراث دارد و سایر وراث میتوانند ابطال مازاد بر یک سوم وصیت را از دادگاه بخواهند .

مبحث هفتم : اگر مالی را از میت خریداری کرده باشیم چه کار بایستی کرد ؟

شما بایستی با مشورت وکیل چنانچه سندتان رسمی باشد دادخواست خلع ید و تحویل مبیع را به طرفیت سایر وراث و چنانچه روی برگ عادی به شما فروخته باشد دادخواست اثبات عقد بیع و الزام به تنظیم سند و تحویل مبیع به طرفیت سایر وراث مطرح نمایید . توصیه موجد من حتما با وکیل موردی مشورت داشته باشید .

محث هشتم : وکیل خوب میخوام برای تقسیم ترکه توی شهر خودم چجوری پیدا کنم ؟

با کلیک روی لینک زیر اطلاعات وکیل متخصص تقسیم ترکه ( سهم الارث )  توی شهر خودت بهت نمایش میشه .

جهت معرفی وکیل تقسیم ترکه و مشاوره تلفنی اینجا را کلیک کنید

 

ختم الکلام :

امیدوارم که از مقاله من لذت برده باشی و هرجایی سوالی هم داشتی میتونی به من تماس بگیری و بپرسی و همینطور هرجای دیگه نیاز حقوقی داشتی میتونی با جستجو وکیلم باش توی گوگل و انتخاب موضوع حقوقی خودت از سایر مقالاتمون استفاده کنی .

تلفن من برای سوالات و نظرات و انتقادات با ارزش شما : ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲ و ۰۵۱۳۶۱۴۰۰۰۰

با تشکر علی به روش کارشناس ارشد حقوق بین الملل

امتیاز دهید

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000