دعاوی ملکیوکیل اهوازوکیل ملک

وکیل دعاوی ملکی در اهواز

آشنایی با بهترین وکیل دعاوی ملکی در اهواز

 

فهرست مطالب

 وکیل دعاوی ملکی در اهواز

 

سامانه وکیلم باش بستری امن و مناسب برای معرفی وکیل دعاوی ملکی در اهواز و همچنین ارائه خدمات تلفنی و آنلاین به وسیله بهترین وکلا و کارشناسان در زمینه دعوی ملکی در سراسر کشور است.کارشناسان و وکلای سامانه وکیلم باش در تمام روزهای هفته آماده خدمت رسانی به مردم عزیز کشورمان می باشند.مردم عزیز شهر اهواز در صورتی که نیازمند وکیل دعاوی ملکی باشند به ساده ترین شکل ممکن می توانند از خدمات این  سامانه بهره ببرند.

برای دریافت ۵ دقیقه مشاوره رایگان با وکیل متخصص اینجا کلیک کنید.

وکیل دعاوی ملکی در اهواز

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه وکیلم باش را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب می کنند.امینی هستم از کارشناسان حقوقی سامانه وکیلم باش .در کنار شما هستیم تا در مورد پرونده ی ملکی یکی از موکلانم صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا علاوه بر آگاهی مختصر در مورد راه های اثبات مالکیت و  معرفی وکیل دعاوی ملکی در اهواز بپردازیم.

درخواست وکیل - وکیل نوین

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل دعاوی ملکی در اهواز اینجا کلیک کنید

نوشته های مشابه

چرا به وکیل دعاوی ملکی در اهواز نیاز داریم؟

یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین دعاوی ملکی که نیازمند وکیل ملکی متخصص و با تجربه می‌باشد، دعوی اثبات مالکیت است. در این دعوی شخص خواهان، در مورد ملک مورد ادعا سند رسمی ندارد. حال ممکن است ملک سند داشته باشد ولی به نام شخص دیگری باشد و یا به طور کلی برای زمین یا ملک مورد نظر تاکنون سند رسمی صادر نشده باشد. وجود ادله در طرح دعوی اثبات مالکیت بسیار مهم است.بسیاری از افراد به دلیل نا آگاهی و یا عدم دفاع درست در دادگاه از گرفتن حق خود باز می‌مانند.

دراینجا به یکی از پرونده های موکللینم(جواد) در این خصوص اشاره میکنم.

جواد که در یکی از روستاهای اطراف اهواز زندگی می کند، از من درخواست اعلام وکالت برای اثبات مالکیت یک قطعه زمین کشاورزی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع در روستای محل زندگی اش را داشت.

ماجرا را از زبان موکلم ادامه می دهم.

من در یک زمینی که از پدر بزرگم به من رسیده بود کار میکنم.  به تازگی یکی از روستاییان گواهی انحصار وراثت آورده که این زمین به من ارث رسیده و باید به من بدی.

طرف ادعا می کرد که زمین ۴ سال پیش از طریق ارث بهش رسیده و در این مدت ۴ سال به صورت اجاره در اختیار من بوده و یک برگه هم داشت که به ادعای خودش اجاره نامه هست و امضای برادر من هم که قبل از من داخل زمین کار میکردش هم پای اجاره نامه هستش.

از برادرم که پرسیدم، اونم از ماجرا خبر نداشت و اظهار بی اطلاعی می کرد.

منم در واقع روی اون زمین کشاورزی کار می کنم و تازه گندم هم کاشتم و یه جورایی امرار معاش من هم از این زمین هست.

من نمیدونستم دقیقا باید چی کار کنم، یکی از دوستان من که قبلا با شما کار کرده بود و از کارتون راضی بود، شما را به  من معرفی کرد.

وکیل دعاوی ملکی در اهواز

بررسی پرونده یکی از موکلین:

بعد از سپردن پرونده به من، باتوجه به این که یک جلسه از دادگاه برگزار شده بود و فرد مدعی ای که ادعای مالکیت را با ارائه اجاره نامه ای که در دست خودش داشت به دادگاه کرده بود، فضای دادگاه را به نفع خود برده بود. این موضوع کار ما را کمی سخت تر کرد.

برای اثبات مالکیت راه کار های متفاوتی وجود دارد که وکیل دعاوی ملکی در اهواز به خوبی با قوانین هر کدام از آنان آشنا و مسلط است.

 • سند رسمی
 • قرارداد
 • تصرف
 • شاهد
 • اقرار

هر کدام از انان به تنهایی برای اثبات مالکیت کافی است ولی باید در نظر داشت که طرح دعوای اثبات مالکیت ملک نسبت به املاک ثبت شده قابل استماع نیست.بنابراین طرح دعوای اثبات مالکیت نسبت به ملکی که سند رسمی دارد برخلاف قانون می باشد و دادگاه قرار عدم استماع دعوا صادر می نماید.

من ابتدا از سازمات ثبت، شماره ثبتی زمین را استعلام کردم تا مشخص شود که زمین به نام چه کسی است. بعدا مشخص شد که زمین به نام پدربزرگ موکلم هست که ۴ سال پیش فوت کرده و سند هم به کسی منتقل نشده.

باتوجه به این مطلب که زمین به نام پدربزرگ جواد هست و جواد هم جز وراث پدربزرگ خود می باشد( پدر جواد چندین سال قبل فوت کرده بود) فلذا انتقالی هم اگر باشد ، باید به وراث برسد.

در ضمن برای آن اجاره نامه ای که فرد ادعا می کرد، با توجه به این که اجاره نامه اثر انگشت نداشت و فقط امضا داشت, بنده ادعای جعلی بودن سند را به دادگاه ارائه دادم.

 

مدارک لازم برای اثبات مالکیت

برای اینکه شخصی بتواند دعاوی اثبات مالکیت خود را به دادگاه ارائه دهد مدارکی لازم دارد این مدارک عبارت اند از:

 •       یک نسخه اصلی سند یا قرارداد
 •       یک نسخه اصلی از رسید پرداخت وجه یا وجوه پرداختی
 •       وجود شاهد برای شهادت دادن و استماع شهادت شهود
 •       درخواست استعلام
 •       انجام تحقیقات محلی در صورت نیاز

مرجع صالح جهت اثبات مالکیت

دعوای اثبات مالکیت باید در دادگاه محل وقوع ملک (مال غیر منقول) مطرح گردد (حتی اگر خوانده در آن حوزه مقیم نباشد) و تمامی مدارک مستندات به همراه دادخواست تقدیمی ارائه شود.

پس از ارجاع پرونده به شعبه، تشکیل جلسه رسیدگی و بررسی مدارک و مستندات مدعی ، در صورتی که حقانیت خواهان احراز شد، دادگاه رای بر اثبات مالکیت وی صادر می کند.

رای اثبات مالکیت نیازی به صدور اجراییه ندارد و پس از اینکه رای صادره قطعی گردید، محکوم له به عنوان مالک رسمی ملک شناخته می‌شود و می‌تواند از حق مالکانه خویش استفاده نماید.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل دعاوی ملکی در اهواز اینجا کلیک کنید

چگونه میتوانم از وکیل دعاوی ملکی در اهواز مشاوره بگیرم؟

سامانه وکیل نوین سامانه آموزش مسایل حقوقی و معرفی وکیل متخصص به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. بدین نحوه که متقاضیان ابتدا فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی را تکمیل می کنند، اطلاعات وکیل به محض تکمیل فرم برای ایشان ارسال می گردد. پس از ارسال اطلاعات، وکیل با تلفن همراه شما تماس گرفته و ۵ دقیقه مشاوره تلفنی صورت می پذیرد.

در صورتی که باوکیل ارتباط گرفته و از مشاوره تلفنی رضایت داشتید و یا نیاز به بررسی دقیق تر مدارک شما می باشد، از وکیل مربوط نوبت گرفته و به دفتر ایشان مراجعه می نمایید.برای پیدا کردن وکیل ملکی در اهواز با ما همراه باشید. 

ضرورت نیاز به مشاوره با وکیل دعاوی ملکی در اهواز

مشورت با وکیل قبل از انجام کارهای مهم مخصوصا مسائل مربوط به ملک و سند رسمی اموال غیر منقول بسیار مهم و حیاتی است.اگر به دادگاه ها مراجعه کنید به سادگی به این موضوع خواهید رسید که بیشتر دعاوی مربوط به املاک به خاطر مشورت نکردن با وکیل متخصص در امور ملکی است.شما به سادگی می توانید با مشاوره خواستن از یک وکیل متخصص در سامانه وکیلم باش از بروز مشکل جلوگیری به عمل آورید.

وکیل دعاوی ملکی در اهوازدر صورتی که قبل از انجام معاملات ملکی با وکیل یا مشاور حقوقی مشورت نکرده اید و در مورد صحت معامله خود شک دارید میتوانید از طریق سامانه تخصصی وکیلم باش با مشاوران و کارشناسان متخصص ما در این زمینه مشورت کنید.اگر در مورد معاملات ملکی و دعاوی مربوط به املاک در شهر اهواز نیاز به وکیل دارید سامانه تخصصی معرفی وکیل در اهواز طرف قرار داد با بهترین وکلای ملکی اهواز همراه شماست. 

الزامات لازم قبل از انجام معاملات ملکی 

چند نکته مهم و حیاتی قبل از انجام معاملات ملکی لازم است که انجام شود.می توان به جرات گفت که همه پرونده های مطرح شده درباره دعاوی ملکی در دادگاه ها به خاطر رعایت نکردن این الزامات قبل از انجام معاملات است. 

۱-مدارک ملک و فروشنده ملک را کاملا بررسی کنید: همیشه به یاد داشته باشید که قبل از انجام معاملات ملکی مدارک ملک و فروشنده آن را به دقت بررسی کنید زیرا ممکن است فردی که ملک را به شما می فروشد از نظر قانونی اجازه فروش اموالش را نداشته باشد مانند تاجر ورشکسته یا آن ملک دارای مشکلات حقوقی باشد که بعدا به ضرر شما تمام خواهد شد. 

برای فهمیدن این موضوعات می توانید با کارشناسان حقوقی ما تماس بگیرید.بهترین وکیل دعاوی ملکی در اهواز در خدمت شماست.

۲-سند ملک را به دقت بررسی کنید: سند در املاک دارای گونه های مختلفی است که حتما باید به آن دقت کنید.قبل از انجام معامله حتما به مواردی که در مورد سند ذکر شده توجه کنید ببینید که در کدام دفتر ثبت شده,مشاعات ساختمان چیست,آیا توقیفی یا وثیقه ای است یا نه.در این موارد بی هیچ عنوان با کسی رو در بایستی نکنید حتی اگر برادرتان بود. 

۳-خرید زمین های مصادره ای یا در تملک نهاد های دولتی: در خرید ملک از نهاد های حقوقی و دولتی مانند ستاد اجرایی فرمان امام دقت کنید که مجوز وکالت طرف فروشنده اعتبار داشته باشد.برای معاملات این گونه املاک حتما و حتما با مشاوران و کارشناسان حقوقی مشورت کنید.سایت وکیلم باش دارای کارشناسان زبده و معتبر در این موارد در اهواز است. 

۴-خرید زمین های کشاورزی: در خرید زمین های کشاورزی حتما دقت کنید که زمین در محدوده طرحی نباشد.خرید زمین های کشاورزی که در روستاها با سند دست نویس و سنتی معامله شده اند دارای سند رسمی و قابل اعتماد نیستند حتما قبل از خرید این گونه زمین ها از مراجع مربوطه و دفاتر ثبت اسناد استعلام کنید. 

۵-خرید املاکی که ما بین ورثه است: حتما در این گونه معاملات گواهی انحصار وراثت را ببینید و حتی المقدور با تمامی ورثه صحبت کنید و از رضایت آنان برای معامله آگاه شوید.برای اطلاعات بیشتر در این مورد با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

بررسی سایر موضوعات در شهر اهواز:

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل دعاوی ملکی در اهواز اینجا کلیک کنید

به غیر از موارد ذکر شده در متن بالا حتما و حتما انجام معامله را در یک دفتر رسمی مانند بنگاه املاک یا دفتر اسناد انجام دهید که معامله قانونی و دارای شاهد باشد. عزیزان ما در اهواز می توانند با وکیل دعاوی ملکی در اهواز به صورت تلفنی و حضوری ارتباط برقرار کنند و مشکلات حقوقی معامله خود را به سادگی مرتفع کنند.بهترین وکیل دعاوی ملکی در اهواز در سامانه تخصصی معرفی وکیل وکیلم باش.

سامانه وکیل نوین طرف قرار داد با بهترین وکلای اهواز در زمینه دعاوی ملکی است.برای پیدا کردن وکیل دعاوی ملکی در اهواز کافیست با جستجوی وکیلم باش در اینترنت و ورود به لینک سایت وکیلم باش به راحتی با وکیل دعاوی ملکی در اهواز ارتباط برقرار کنید. بهترین وکیل دعاوی ملکی در اهواز در خدمت شماست. 

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

 1. سلام من سال ۸۲امتیاز زمینی درکیانشهراهواز ازدوستم خریدم سال ۹۵میخواستم سندبگیرم سازمان شهرسازی استعلام کردکه فردفروشنده وام ساخت دریکی ازشهرستانهاگرفته تاوام صفرنشودنمیتونی سندبگیری درضمن من وکالت محضری ووکالت بنگاهی دارم الان که میخوام سند یاخونه بفروشم مدعی شد که باید مبلغی به من بدهید خواهشاً راهنماییم کنید

  1. سلام
   باید دید در قرارداد شما چی ذکر شده تا بعد راه حلی پیدا کنیم و شما باید قبل خریدن استعلام ثبتی رو میگرفتید
   برای خواندن قرارداد باید تشریف بیارید دفتر که میتونید با شماره های زیر تماس بگیرید:
   ۰۵۱۳۶۱۴۰۰۰۰
   ۰۵۱۳۶۱۴۱۱۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000