طلاقحقوق خانوادهدعاوی خانواده

وکیل طلاق توافقی در کاشان

وکیل طلاق توافقی در کاشان

اگر با جستجوی وکیل طلاق توافقی کاشان به این صفحه وارد شده اید یا اگر برای مساله حقوقی کسی را می خواهید که می توان او را زیر عنوان وکیل طلاق توافقی کاشان تعریف کرد،به مقاله خوبی سر زدین.

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه وکیل نوین را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب می کنند. با ما همراه باشد تا درمورد طلاق توافقی فوری در کرج و شرایط و مراحل کار و …صحبت کنیم.

طلاق توافقی چیست؟

یکی از انواع طلاق، طلاق توافقی است که در متون قانونی تعریف نشده است طلاق توافقی که در آن زن و مرد توافق می‌کنند از یکدیگر جدا شوند و این توافق در حکم دادگاه ثبت می‌شود و ضمانت اجرای قانونی پیدا می‌کند.در واقع همانطور که از نام این نوع طلاق بر می آید طلاقی است که همه چیز در مورد آن بر حسب توافق بوده و زن و شوهر برای اینکه از یکدیگر جدا شوند یکسری توافقاتی را انجام می دهند که این نوع طلاق ، طلاق باین می باشد .

پیش شرط های لازم برای طلاق توافقی در کاشان

مسئله مهم در طلاق توافقی و چیزی که این پروسه را از طلاق عادی متمایز می کند، توافقی است که طرفین در مورد حقوق مشترکشان می کنند. اگر در هر یک از مراحل، قاضی متوجه شود که یکی از زوجین در مورد این حقوق رضایت ندارند، روند طلاق متوقف می شود. می توان گفت که تنها پیش شرط لازم و ضروری برای طلاق توافقی در کاشان یا هر جای دیگری، توافق کامل بر سر موارد ذکر شده است. زوجین باید کاملا در مورد حق حضانت فرزند، مهریه، نفقه و … تفاهم داشته باشند. همچنین بر اساس قوانین جدید، زن و شوهرهایی که تصمیم به جدایی از یکدیگری می گیرند، باید در جلسات مشاوره پیش از طلاق شرکت کنند.

درخواست وکیل - وکیل نوین

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص طلاق توافقی در کاشان اینجا را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

مدارک طلاق توافقی در کاشان

۱- اصل شناسنامه

۲-  تصویر کارت ملی زوجین (زن و شوهر)

۳- اصل عقدنامه ازدواج

۴- صورتجلسه توافقات زوجین که همزمان با مراجعه به وکیل جهت اعطای وکالت طلاق توافقی این صورتجلسه تنظیم می شود.

۵- آزمایش عدم بارداری، در صورتیکه زوجه ادعای دوشیزگی نداشته باشد.و البته زمان ارائه این آزمایش عدم بارداری به رسیدگی کننده دادگاه خانواده به طلاق توافقی و گاهی به دفترخانه طلاق هم زمان با اجرای صیغه طلاق ارائه است و رویه واحدی در این خصوص وجود ندارد.

۶- گواهی بکارت و دوشیزگی، در زمانیکه زوجه ادعا داشته باشد غیر مدخوله است. با تأیید پزشکی قانونی و صدور گواهی عدم نزدیکی یا بکارت یا دوشیزگی می تواند از اثرات و امتیاز آن در حکم طلاق توافقی بهره مند گردد.(مهم ترین امتیاز در این مورد حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق است.)

۷- مدتی است (از آذرماه سال ۱۳۹۷) به موجب یک بخشنامه و دستور العمل، شرکت در جلسه مشاوره خانواده و غربالگری برای انجام طلاق توافقی اجباری شده و این در زمره مدارک لازم برای طلاق توافقی قرار گرفته است و این نیز خود یکی از مدارک لازم برای طرح و شروع طلاق توافقی است.

  • وکیل طلاق توافقی در کاشان توجه داشته باشید مطابق تعریف جدید از طلاق توافقی و پروسه و مراحل جدید انجام طلاق توافقی، مدت زمان انجام این نوع طلاق ممکن است ۳ ماه یا حتی بیشتر طول بکشد که البته وکلای ما در سامانه وکیل نوین تلاش می نمایند در یک پروسه زمانی حدوداً ۲۰ روزه در صورتی که مدارک لازم برای طلاق توافقی کامل باشد مراحل آن را طی کنند.

مراحل انجام طلاق توافقی در کاشان

۱- مراجعه به سایت اینترنتی سامانه تصمیم به آدرس مندرج در پایین صفحه و اخذ نوبت و آدرس جهت انجام مشاوره و غربالگری طلاق توافقی، لازم به توضیح است این جلسات مشاوره در شش قسمت و فاصله بین هر دوره جلسه باید ۱۰ روز باشد که مجمعاً ۶۰ روز به طول می انجامد.

۲- یکی دیگر از مراحل طلاق توافقی مراجعه به یکی از دفاتر خدمات قضایی و ثبت دادخواست طلاق توافقی؛ در صورتی که برای طلاق توافقی وکیل انتخاب کرده باشید این مرحله به وسیله وکیل دادگستری انجام می شود و نیازی به وجود زوجین نیست.

۳- بعد از ثبت دادخواست با توجه به اینکه ذاتا خواهان طلاق توافقی یا همان طلاق خلع خواهان زوجه (زن) است و زوج (مرد) خوانده، دادخواست به دادگاه فرستاده می شود که آدرسی اعلامی مرد در آن نشانی واقع شده باشد البته ممکن است در عمل با مسامحه و اشتباه به کیفیت دیگری عمل شده باشد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص طلاق توافقی در کاشان اینجا را کلیک کنید.

۴- پس از وصول دادخواست به شعبه ارجاع شده برای طرفین یا وکلای دادگستری آنها یک پیامک یا اس ام اس برای تعیین وقت رسیدگی می رود. البته در صورتی که دادخواست ناقص باشند یا ضمایم ناخوانا باشد قبل از هر چیز از طریق اس ام اس به طرف (خواهان) برای رفع نقص اخطار داده می شود.(به حکم طلاق توافقی گواهی عدم امکان سازش هم گفته می شود.)

۵- شرکت در جلسه طلاق توافقی قاضی در این جلسه توافقات طرفین را صورتجلسه نموده و اقدام به صدور حکم طلاق توافقی می نماید.

۶- بعد از صدور حکم و امضای آن توسط قاضی و تایپ رای توسط منشی دادگاه، حکم صادره را به طرفین یا وکلای آنها ابلاغ می گردد که در این مرحله برای اینکه سریع تر رای قطعی و قابل اجرا شود، بهتر است طرفین یا وکلای آنها حق تجدیدنظر و فرجام خواهی را از خود ساقط نموده و جهت اجرای حکم صیغه طلاق توافقی در دفترخانه طلاق، از دفتر شعبه صادر کننده رای طلاق گواهی قطعیت حکم را بگیرند.

۷- مراجعه به دفترخانه طلاق با به همراه داشتن اصل شناسنامه و اصل سند ازدواج و رای دادگاه و اصل گواهی قطعیت و در صورتی که وکیل دادگستری تصمیم به اجرای حکم طلاق داشته باشد اصل وکالتنامه و نیز حسب مورد آزمایش عدم بارداری یا گواهی دوشیزگی. انجام می شود.

 مشاوره تلفنی در زمینه طلاق توافقی در کاشان چگونه است؟

سامانه وکیل نوین سامانه آموزش مسایل حقوقی و معرفی وکیل متخصص به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. بدین نحوه که متقاضیان ابتدا با تکمیل فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی، اطلاعات وکیل به محض تکمیل فرم برای ایشان ارسال میگردد.در صورتی که باوکیل ارتباط گرفته و از مشاوره تلفنی رضایت داشتید و یا نیاز به بررسی دقیق تر مدارک شما می باشد، از وکیل مربوط نوبت گرفته و به دفتر ایشان مراجعه می نمایید.

۵/۵ - (۱۲ امتیاز)

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000