دعاوی کیفری

کشف حجاب در خودرو | پیامک پلیس اخلاقی

کشف حجاب در خودرو| پیامک پلیس اخلاقی

آقای وکیل برای من پیامک پلیس اومده؟ الان چی کار باید بکنم؟ من تو ماشین خودم بودم روسریم از سرم یه لحظه افتاده چرا برام پیامک از پلیس امنیت اخلاقی اومده اصلا مگه کشف حجاب جرمه(عیسی به دین خود موسی به دین خود) داخل ماشین خودمم چون گرمم بودش، روسریمو خودمو در آوردم مگه خودروم حریم شخصیم نیستش؟ کشف حجاب در خودرو جریمش چیه

این بخشی از سوالات موکلانم از من در زمینه کشف حجاب بودش. مطمئنا بخشی از سوالات شما هم می تونه باشه.😊

شاید شما که دارین این مقاله رو میخونین،براتون پیامک پلیس امنیت اخلاقی،یا ابلاغیه حضور در پلیس امنیت اخلاقی و یا مشکلات مشابه براتون پیش اومده باشه

با من همراه باشید تا در مورد جرم کشف حجاب،جواب سوالات متداول موکلینم و معنی پیامک هایی که از سمت پلیس امنیت اخلاقی می آید،با هم صحبت کنیم

درخواست وکیل - وکیل نوین

سامانه وکیل نوین در خدمت تمامی هم میهنان عزیز است. که همراه با مشاوره حقوقی ،در صورت نیاز به وکیل در همه ی زمینه  ها خدمات ارائه می دهد.

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه وکیل نوین را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب می کنند.امینی هستم از کارشناسان حقوقی موسسه راه امید.در کنار شما هستیم تا در مورد مجازات پرونده های کشف حجاب صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا علاوه بر آگاهی مختصر در مورد مجازات کشف حجاب و سوالات درباره آن به بررسی یکی از پروندهای موکلانم بپردازیم.

جریمه کشف حجاب در خودرو

اسلام برای پوشش زنان حد و حدود و مرزهایی را تعریف کرده است.و تمامی زنان مسلمان ملزم به رعایت آن می باشند. حدود مورد نظر اسلام برای حجاب، پوشاندن کامل موی سر، دست ها و پاها تا مچ و پوشاندن کامل باقی اعضای بدن به غیر از گردی صورت می باشد.

رعایت حجاب تا بدان جا برای قانون گذار اهمیت داشته که حتی عدم رعایت آن را جرم دانسته و برای آن مجازات تعیین کرده است. به موجب تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی :«زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند،به حبس از ده روز تا دو ماه و یا از پنجاه هزار تا پانصد هزار ریال جزای‌ نقدی محکوم خواهند شد.»

یاده یکی از موکلینم(نسترن) افتادم که با دوستانش برای سفر به شمال رفته بودند ولی زمانی که به شیراز برگشتن،پیامک پلیس امنیت اخلاقی کل سفرشون رو به فنا داد.😊

موکلم که خیلی ترسیده بود از پیامک پلیس،از طریق سامانه وکیل نوین با من آشنا میشه و به دفترم مراجعه میکنه برای حل مشکلش.

نسترن ۲۷ساله با دوستانش به سمت شمال در حرکت بودن که در جاده چالوس ظاهرا روسریشون می افته و دوربین های پلیس هم همون موقع ثبت می کنند.(عجب شانسی😊).

خدا رو شکر تونستم پرونده نسترن رو با یک تذکر توسط پلیس جمع و جور کنم.و کار به دادگاه و دادسرا نرسیدش.(البته چون وکیل خوبی داشت،داستان همینجا ختم به خیر شد. ۸-) )

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص کیفری اینجا را کلیک کنید.

پیامک های پلیس اخلاقی

بعد از این که پیامک پلیس اخلاق ارسال میشه خیلی ها نمیدونن باید چیکار کنند برخی ها میترسن اصلا مراجعه به پلیس نمی کنند برخی بی محلی به پیامک پلیس میکنند و غیره

کشف حجاب در خودرو ما به شما کمک می کنیم که در صورت برخورد با پیامک های پلیس اخلاق چه کاری باید بکنید.

با وقوع بی حجابی در خودرو در مرحله اول پیامک پلیس امنیت اخلاقی بدون کد برای مالک خودرو ارسال می شود که ضمن آن به مالک تذکر داده می شود متن پیامک تذکر برای کشف حجاب به این صورت می باشد.

” سلام ، مالک خودرو به شماره پلاک … سرنشین / راننده خودرو شما مرتکب جرم کشف حجاب شده است . لذا به منظور جلوگیری از تکرار جرم به شما تذکر داده می شود . پلیس امنیت اخلاقی “

پیامک فوق، صرفا پیامک تذکر کشف حجاب در ماشین بوده و نیازی به پیگیری مالک یا راننده ندارد و تنها یک اخطار به مالک خودرو بوده تا از تکرار بی حجابی در ماشین جلوگیری کند؛ اما در صورت تکرار کشف حجاب در خودرو، پیامک بعدی با متن زیر برای مالک خودرو ارسال می شود.

ابلاغیه : مالک محترم خودرو شماره … در خودرو شما جرم کشف حجاب صورت گرفته است . لذا ضمن اخطار مبنی بر عدم تکرار ، ابلاغ می گردد حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز برای رسیدگی به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود یا کلانتری های تهران بزرگ مراجعه کنید.

با دریافت پیامک جریمه بی حجابی در ماشین لازم است تا مالک با مراجعه به کلانتری مربوطه یا پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود تعهد کتبی بدهد که مجددا در این خودرو کشف حجاب صورت نخواهد گرفت.این پیامک حاوی یکی از کدهای ۱۴ ، ۱۵ ، ۱۶ ، ۱۷ ، ۱۸ ، ۳۳ و ۳۵ بوده که هر کدام از این کدها مربوط به موضوع متفاوتی است،که به عنوان مثال:

۱- کد تخلف  14 و ۱۵ پلیس امنیت اخلاقی برای بد حجابی و بی حجابی داخل خودرو هست.     

۲- کد تخلف  16 پلیس امنیت اخلاقی برای پوشش نامناسب و روابط نامشروع داخل خودرو.       

۳- کد  تخلف  17 پلیس امنیت اخلاقی مربوط به داشتن حیوانات خانگی (سگ) داخل ماشین یا ایجاد آلودگی صوتی. 

 

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص کیفری اینجا را کلیک کنید.

سوالات متداول در زمینه مشروبات الکلی

نمونه ای از بیشترین سوالات مراجعین ما 

سوال: آقای وکیل پیامک پلیس اخلاقی برام اومده الان چی کار باید کنم؟

بستگی داره چی پیامکی برات اومده. تو همین مقاله توضیح دادم که چی کار باید بکنید.یه باردیگه پیامک پلیس اخلاق رو بخونید اگر هر سواله دیگه ای هم داشتی اینجا رو کلیک کن تا یه مشاوره بشی.

سوال: جناب وکیل داخل خودرو مگه حریم شخصی نیستش؟

با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، داخل خودرو جزء حریم شخصی محسوب نمیشه.

سوال: قیمت وکیل کشف حجاب چقدر هستش؟ 

ما در سامانه وکیل نوین بر اساس نرخ مصوب مرکز وکلا عمل می کنیم.

سوال: مشاوره تلفنی در زمینه کشف حجاب میخواستم؟

سامانه وکیل نوین سامانه آموزش مسایل حقوقی و معرفی وکیل متخصص به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. بدین نحوه که متقاضیان ابتدا با تکمیل فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی، اطلاعات وکیل به محض تکمیل فرم برای ایشان ارسال میگردد.در صورتی که باوکیل ارتباط گرفته و ازمشاوره تلفنی رضایت داشتید و یا نیاز به بررسی دقیق تر مدارک شما می باشد، از وکیل مربوط نوبت گرفته و به دفتر ایشان مراجعه می نمایید.

 

سوال:پلیس راهنمایی و رانندگی می تونه به خاطر کشف حجابم منو جریمه بکنه

کشف حجاب در خودرو مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی نیز تخلف محسوب و برای آن،جریمه تعیین شده است جریمه کشف حجاب در خودرو ۱۰۰ هزار تومان جریمه و ۱۰ نمره منفی می باشد.

سوال: آیا در پیامک کشف حجابی که دریافت کرده ایم لازم است به کلانتری مراجعه کنیم؟

بستگی به پیامک دارده.به همین مقاله بخش پیامک پلیس اخلاقی مراجعه کن تا جواب سوالاتو به صورت کامل بگیرید.

۵/۵ - (۳۲ امتیاز)

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000