پرسش و پاسخپرسش و پاسخ حقوقی

پرسش و پاسخ تصادفات

⇐پرسش و پاسخ تصادفات ⇒

فهرست مطالب

 

در این مطلب گزیده ای ازپرسش وپاسخ تصادفات را برای شما در نظر گرفته ایم تا شما را با این زمینه تخصصی بیشتر آشنا نمائیم شما می توانید پرونده های تصادفات خود را جهت احقاق حق با خاطری آسوده  به وکلای  تصادف راهنمای وکیلم باش بسپارید.⇓

 ؟ سوال : دیشب تصادف کردم تو کمربندی سه راه سیمان تو جاده خاوران ،جاده ای که هیچ علائم هشدار دهنده،تابلو یا چراغی هم نداره،سرعت منم ۵۰ تا بود داشتم میرفتم که یهو دیدم جلوم یه نفره تا به خودم بیام زدم بهش از ماشین پیاده شدم سریع زنگ زدم به اورژانس تهران نیم ساعت بعد اومدن گفتند مشکلی نیست فقط باید ببریم بیمارستان ازش عکس بگیریم بعدش ماشین کلانتری و پلیس راهور اومد منم مدارکمو تحویلشون دادم ماشینم رفت پارکینگ .امروز صبح خودم شخصا رفتم بیمارستان حال این بنده خدا رو بپرسم که گفتند تو کما هست،الان سوال من اینه چی میشه اگه یه درصد حال این خوب نشه زبونم لال بمیره من باید چیکار کنم؟

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:

اتومبیل شما بیمه هست و بیمه تمام خسارات رو پرداخت میکند و مجازات شما هم قانًونا حبس خواهد بود( در صورت فوت ) ولی با توجه به اینکه ممکنه وزارت راه در حادثه تقصیری داشته باشد به احتمال زیاد جزای نقدی خواهد بود

درخواست وکیل - وکیل نوین

 

 

 ؟ سوال :  من پارسال تصادف کردم بدون گواهینامه ،گواهینامه ندارم بیمه دارم برای گواهینامه کسب کار گذاشتم. بعدماشین که اوردم بیرون  رفتم زندان یک میلیون پرداخت کردم.الان دوباره میفرستند زندان؟
Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش: احتمال داردولی قانونا باید از شما وثیقه بگیرند

 

 

 ؟ سوال :  من پریشب با سرعت مجاز در حال حرکت بودم ناگهان یه بچه ۱۵ ساله به طور عجیب و دویدن جلوی ماشین بنده پرید و به کاپوت و شیشه من برخورد کرد و از چند ناحیه زخم سطحی شد بنده طبق قوانین با اورژانس و پلیس تماس گرفتم ماشین بنده را به پارکینگ بردند و پسر بچه امروز ترخیص میشه و حالش خوبه .. بنده چه اقدامی باید بکنم؟
حالا خانواده ایشان دیه میخواهند و در کلانتری هر دو طرف بازجویی دادیم
من چه جوری باید ماشینم رو آزاد کنم و از بیمم به ایشان خسارت بدهم؟ممنون میشم راهنماییم کنید
Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:با انجام روال اداری ، دیه از بیمه خودرو پرداخت میشود.

 

برای مشاوره با وکلای متخصص تصادفات  با شماره ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲  تماس حاصل نمایید.

 

 ؟ سوال :  من بادوستم ک توماشین من بوده تصادف کردیم فرداش اومده کلانتری رضایت داده،پرونده رفته دادسرا طبق اون رضایتنامه قاضی دستورازادی ماشینموازپارکینگ داده وماشینموازپارکینگ دراوردم .حالادوستم رفته دوباره شکایت کرده گفته من شکایت دارم .میخوام ببینم چی میشه؟
Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:اگر بعد از رضایت جراحاتی نمایان بشه میتونند مجدد طرح شکایت کنند .بیمه دیه را پرداخت میکند
 

 

؟ سوال :  تو خیابون در حضور خودم کسی از قصد با لگد زد به ماشینم و حدود ١ میلیون خسارت به بار اورد ( غیر از افت قیمت)٢ شاهد هم دارم ، شکایت کردم و الان ٣ هفته رد شده که پرونده از کلانتری به دادسرا منتقل شده ولی خبری از دادسرا نشدهماشین هم امانت و همینطور مونده و نمیتونیم درستش کنیم تا کارشناس دادگاه ببینه ماشین روبرای سریع تر انجام شدن مراحل کاری میشه کرد؟
یک سوال دیگه هم دارم مدل ماشین ٩٠ بوده و شنیدم ۵ سال از عمر ماشین رد شه افت قیمت نمیشه گرفت ولی ماشین من تصادف که نکرده ضربه از قصد وارد شده میشه افت قیمت گرفت؟

 

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:

بهتره تامین دلیل با جلب نظر کارشناس از طریق شورای حل اختلاف بگیرین و ماشین رو هم درست کنید.از لحاظ کیفری منتظر ابلاغ دادسرا باشید.از لحاظ حقوقی هم میتونین به استناد تامین دلیل دادخواست بدید

 

پرسش و پاسخ تصادفات ؟ سوال :  من پنجشنبه مورخ………در اتوبان همت به سمت کرج در حال عبور با سرعت مجاز بودم.که عابر قصد عبور از بزرگراه به صورت عرضی داشت.که ناگهان خوردزو پراید با این شخص برخورد کرده و شخص مذکور را پرتاب کرد.و از سمت راست من خودروی پراید سبقت گرفته و باعث این حادثه شد….
خودروی من که بین خطوط در حال حرکت با سرعت مجاز بود….
اما شدت تصادف بگونه ای بود که عابر را به روی خودروی من هدایت کرد و من نیز بااین عابر برخوردی داشتم….
آیا من از لحاط قانونی مقصرم؟من به راه خودم ادامه دادم .اما راننده پراید ایستاد و به عابر رسیدگی کرد…
آیا من مجرم محسوب میشم؟

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:بهتر بود بهشون کمک میکردید ولی چون تردد عابر در اتوبان غیر مجاز بوده خودش مقصره 

مشکل کیفری براتون پیش نمیاد نگران نباشید.

 

 

 ؟ سوال :  آیا افت قیمت ناشی از تصادف ماشین مدل ۸۸ قابل مطالبه می باشد؟!

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:

میتونید به شورای حل اختلاف محل دادخواست بدید ولی اصولا در خصوص خودروهایی ک ۵یا۶سال و بیشتر از سال ساخت گذشته باشد افت قیمت تعلق نمیگیرد یا مبلغ ناچیز است مگر در خصوص تصادفات جدی که موجب کاهش قیمت ان با قبل از تصادف باشد که با تشخیص کارشناس به شما پرداخت میشود.
 ؟ سوال :  با توجه به رای تصادفم که گرفتم میتونم برای ۲۵ ماه حبس تخفیف بگیرم یا تبدیل ب جزای نقدی ش کنم و اعتراض بزنم ؟

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:

جرایم غیر عمدی تا ۲سال حبس الزاما بایستی تبدیل به مجازات های جایگزین حبس شود ولیکن به دلیل فرار از صحنه تصادف منجر به فوت که مجازاتش تا ۳سال حبس است و قاضی به همین جهت ۲سال و یکماه حکم داده تا تبدیل نشود ولیکن میتونید از تعلیق حکم استفاده کنید.

 

 

برای مشاهده موضوع مسئولیت و عدم مسئولیت راننده در تصادف اینجا کلیک کنید.

 

 ؟ سوال :  تصادفی کردیم مقصر صد درصد شناخته شده ایم طرف بیمارستان بوده بعد از یه هفته فوت شده است و ماشینه متوفی اتش گرفته اگه خانواده طرف از من شاکی نباشند و رضایت دهند حکمی که قاضی می دهد چیست؟

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:

ممکن حکم به پرداخت دیه و حبس بدهند که با توجه به غیر عمد بودن و رضایت شاکی قابل تعلیق است.

 

 

 ؟ سوال :  پدر من مقصر بوده و بیمه سال ۹۴ بدون الحاقی بوده و بیمه کامل بوده و سال ۹۵ تصادف کرده و طرف فوت میکنه در ماه حرام بعد از قانون ۹۵.۳.۲۹ که الحاقی برداشته میشه و خسارت پرداختی سال ۹۶ بوده حالا صندوق تامین خسارت الان به ما گفت ۶۷ میلیون بابت نداشتن الحاقی باید پرداخت کنید
ایا پرداخت خسارت دیر بوده بازم شامل حال ما میشه طبق ایین نامه جدید بیمه طبق ماده ۶۵ و ماده ۲۵ تبصره ۲ و ماده ۱۳ و ماده ۹ که توضیح داده شامل حال ما میشه یا اگه نه چیکار کنیم باید لایحه بنویسیم برای صندوق یا طرح دعوی زمان تصادف ۹۵.۶.۲ بوده و بیمه کامل داشته ولی الحاقیه نداشته و شخص ثالث میشه مقصر و خسارت الحاقی نداشتن صندوق و بیمه ما چون کامل بوده پرداخت شده و صندوق میگه برای ماه حرام و بدون الحاقی پرداخت کردیم پدر من مقصر بوده و بیمه سال ۹۴ بدون الحاقی بوده و بیمه کامل بوده و سال ۹۵ تصادف کرده و طرف فوت میکنه در ماه حرام بعد از قانون ۹۵.۳.۲۹ که الحاقی برداشته میشه و خسارت پرداختی سال ۹۶ بوده حالا صندوق تامین خسارت الان به ما گفت ۶۷ میلیون بابت نداشتن الحاقی باید پرداخت کنید.
آیا پرداخت خسارت دیر بوده بازم شامل حال ما میشه طبق ایین نامه جدید بیمه طبق ماده ۶۵ و ماده ۲۵ تبصره ۲ و ماده ۱۳ و ماده ۹ که توضیح داده شامل حال ما میشه یا اگه نه چیکار کنیم باید لایحه بنویسیم برای صندوق یا طرح دعوی  زمان تصادف ۹۵.۶.۲ بوده و بیمه کامل داشته ولی الحاقیه نداشته و شخص ثالث میشه مقصر و خسارت الحاقی نداشتن صندوق و بیمه ما چون کامل بوده پرداخت شده و صندوق میگه برای ماه حرام و بدون الحاقی پرداخت کردیم

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص وکیلم باش:

طبق گفته های شما تغلیظ دیه( ۱/۳ مازاد) رو صندوق پرداخت کرده است .
طبق ماده ۶۵ قانون بیمه جدید بیمه نامه ها مشمول قانون زمان صدور هستند و طبق همون قانون رسیدگی شده و ربطی نداره که پرداخت ها در چه سالی انجام شده و رجوع صندوق به شما طبق قانون درسته.

 

 تهیه محتوای پرسش و پاسخ تصادفات  : توسط بخش تصادفات وکیلم باش

بیشتر بخوانید : مراحل اداری پرونده های تصادفات 

امتیاز دهید

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا

نوشته های مشابه

۱۸ دیدگاه

 1. سلام . سوال من درباره دیه زن در تصادفات است . با توجه به اینکه دیه زن و مرد یکسان پرداخت میشود . آیا خود شرکت بیمه دیه را به طور کامل پرداخت میکند , یا اینکه نصف دیه را شرکت بیمه پرداخت میکند و نصف دیه را صندوق تامین خسارت بدنی ؟
  و اگر این چنین است , آیا صندوق برای بازیافت خسارت به راننده مقصر حادثه مراجعه میکند؟
  با تشکر

  1. سلام.بر اساس تبصره ۲ ماده ۴ قانون بیمه شخص ثالث دیه زیان دیدگان تصادفات رانندگی بدون توجه به جنسیت پرداخت می‌شود و مابه التفاوت میزان دیه زن و مرد در سوانح رانندگی از صندوق تامین خسارات بدنی پرداخت می‌شود.
   پس از پرداخت دیه از صندوق تامین خسارات بدنی،دیه پرداخت شده برای راننده مقصر قسط بندی میشود.

 2. سلام خسته نباشید من چند ماه پیش با خودرو با موتور سیکلت تصادف کردم که منجر به فوت راننده موتور شد.الان کارشناسی ۵۰ ۵۰ زده میخواستم بدونم دادگاه منو جریمه میکنه؟چقدر؟حبس هم داره؟ گواهی نامه و بیمه دارم

 3. سلام. حدود ۲ ماه پیش از پشت به یه ماشین زدم. خسارت جزئی بود و بدون حضور پلیس خودمون مدارکمون رو رد و بدل کردیم و قرار شد اون طرف بره دنبال تعمیر ماشین. اما بعد از ۲ ماه نه به تعمیرگاه مراجعه کرده تا خسارتش معلوم بشه و نه کار دیگه ای می کنه. کارت ماشین و بیمه نامه من هم پیشش مونده و بیمه نامه من هم داره منقضی میشه. هیچ آدرسی هم ازش ندارم و فقط شماره تلفن و کارت ماشینش رو دارم. چکار باید بکنم.

 4. با سلام و درود

  بنده در جاده اصلی در حال رانندگی بودم که موتور سیکلتی از سمت راست جاده(لاینی که خودم حرکت میکردم) به طور ناگهانی وارد جاده شد که از عرض جاده عبور کند.بنده برای اینکه بطور مستقیم با موتور سیکلت برخورد نکنم به سمت چپ فرمان را چرخاندم و وارد لاین چپ شدم با این حال باز هم بر خورد کوچکی با موتور سیکلت داشتم و ماشین بنده واژگون شد در حالی که نه موتور و نه موتور سوار خسارت انچنانی ندیده اند.
  حال مامور راهنمایی بنده را مقصر اعلام کرده اند(بدون کشیدن کروکی) با این تفسیر که شما وارد لاین مخالف بوده اید.
  حال بنظر شما کارشناسان محترم، مقصر کیست؟
  اگر موتور سیکلت وارد جاده اصلی نمیشد اتفاق رخ نمیداد؟ یا اینکه اگر بنده فرمان را نچرخانده بودم؟ (که در اینصورت برخورد مستقیم با موتور سیکلت میکردم)
  تشکر بابت پاسخگوییتان.

 5. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم .
  ما پنج نفر رفیق بودیم با ماشین رفیقم که گواهینامه نداشت رفتیم بیرون تصادف کردیم یه نفرم صدمه دیده میخواستم بپرسم که پاسگاه به غیر از راننده به ما ام گیر میده

   1. با عرض سلام و خسته نباشی
    ماشینم را به دوستم امانت دادم و وقتی برگشت و تحویل داد با بی ملاحضه رانندگی کردنش شاستی ماشینم ترک خورده بود در صورتی که اصلا ماشینم ضربه نداشت و خیلی کم کار بود با اینکه ماشین ۲۲ سالشه الان میتونم افت قیمت ماشینم را بگیرم؟

    1. سلام شما می توانید به جرم خیانت در امانت از ایشان شکایت کنید و خسارت بگیرید به این منظور برای راهنمایی بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید:
     ۰۵۱۳۶۱۴۰۰۰۰
     ۰۵۱۳۶۱۴۱۱۱۱

 6. با سلام و وقت بخیر.
  برادرم با موتور سیکلت با یک خانوم معتاد تصادف کرده . ابتدا خود خانم هم گفتش این کارم واسه پول بوده.بعدش اومده زیر حرفش زده و حرفش رو انکار کرده. توی پرونده پزشکی برای خانم اعتیاد ثبت شده ‍خانم شکایت کرده و الان که دیه به اندازه ۱۰۸میلیون بریده شده است.
  برادر من فاقد گواهینامه و بیمه نامه بوده و در صورت اینکه هزینه اش رو نده باید بره حبس.مدت حبس تا کی ادامه داره؟دیه حتما باید داده بشه یا جایگزینی هم داره؟
  برای اعتراض باید چیکار کنیم؟راهی واسه اثبات کار اشتباه این خانم وجود نداره؟
  لطفا راهنمایی کنید

 7. با سلام
  معمولا وقتی کسی از عقب با خودرویی برخورد کنه مقصر هست ولی میخواستم بدونم اگه خودرویی مثلا به خاطر خرابی در لاین حرکت توقف کرده باشه و تابلو خطر یا آجری چیزی قبل ماشین نذاشته باشه و خودرو یا موتوری تشخیص نده ماشین ایستاده و فکر کنه در حال حرکته و از عقب به این ماشین برخورد کنه حکم چی هست؟ آیا باز هم وسیله ی عقبی مقصره یا ماشینی که تو لاین توقف داره مقصر میشه؟

 8. سلام وقتتون بخیر
  بنده در تاریخ ۱۶ ام تصادف کردم و همون روز فرده حادثه دیده داخل کلانتری رضایت داد و من کل هزینه های تعمییر موتور سیکلت و رشیدگی رباط مچ پاشو تمام و کمال دادم و شخصا انجام دادم مثل یه عضوی از خونواده ام.
  حال موتور سوار قصد شکابت دارد در تاریخ ۲۶ام و رفته کلانتری شاکی من بشه و درخواست دیه و خسارت بده.
  میخواستم منو راهنمایی کنید که در خصوص هرینه ها و وقتی که از من گرفته میشه و اینکه بنده به موتورسوار گفتم اگه همون روز میگفتی قانونی طی بشه من دردسر نداشتم حال که بنده که هزینه هاتو انجام دادم و وقتم گرفته شده اگر قصد شکایت داری باید تمام هزینه های بنده رو به روز پرداخت کنید.و اگر ماشین بنده برود پارکینگ باید هزینه هاشو متقبل شوی چرا که روی حادثه بنده همه هزینه هارو پرداخا کردم
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

 9. سلام.در اتوبان تو لاین کند رو در حال حرکت بودم.قصد توقف در حاشیه رو داشتم که سرت ماشینمو کم کردم و قصد داشتم به سمت راست برم و توقف کنم.یه ماشین از سمت راست اومد چراغ جلو سمت رانندش برخورد کرد به زیر چراغ عقب ماشین سمت شاگرد من.افسر اومد منو مقصر گرفت.گفت تغییر مسیر دادی ولی در صورتی که من داشتم سمت راست مسیر خودمو میرفتم و ماشین پشتی تو مسیر سمت راست اومد زد به ماشینم.الان میخوام کروکی بگیرم اعتراض کنم پلیس راه به من نمیده و میگه افسر کروکی نکشیده.الان من کارشناس سه نفره ببرم باز منو مقصر میگیرن؟؟اون ماشینی که به من خورده گواهینامش کد ۱۷ داره..الان اون طرف نمیاد جلو..مدارک منم دست اون آقاست به من نمیده..من چه کاری باید انجام بدم؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   اعتراض به رای افسر راهنمایی،‌ باید در دادگاه و مراجع قضایی مطرح شود.

   در واقع راننده معترض، دادخواست اعتراض به کروکی تصادف را به همراه کلیه اطلاعات مرتبط با تصادف، به خصوص برگه کروکی، به دادگاه ارائه و شکایت خود را مطرح می‌کند.

   قاضی مسئول پرونده ممکن است با توجه به گزارشات موجود در پرونده، درخواست کروکی مجدد تصادف توسط یک تیم کارشناسی متخصص را صادر کند و رای نهایی را با توجه به نتایج حاصل از این بازبینی صادر کند.

 10. با سلام خسته نباشید.خودرویی خریداری کرده بودم که بدلیل عدم فک پلاک توقیف قضایی داشت و توسط مامورین خودرو توقیف و به پارکینگ هدایت گردید.بنده وکالت گرفتم از فروشنده و کارهای فک پلاک را انجام دادم و سند را نیز انتقال دادم و آزادی خودرو را گرفتم و روزیکه برای ترخیص مراجعه کردم بدلیل شلوغی و جو نا ارام شهر توسط اغتشاگران به بنده گفتند چند روز بعد مراجعه کن.دو سه روز بعد وقتی مراجعه کردم متوجه شدم پارکینگ توسط اغتشاشگران اتیش گرفته و خودروی بنده و حدود ۱۰۰خودرویدیگر در اتیش سوختند و هیچ چیزی جز بدپه خودرو باقی نمانده .جهت گرفتن حقم لطفا راهنمایی کنین.ممنونم

  1. سلام لطفا با شماره های ۰۵۱۳۶۱۴۰۰۰۰ و ۰۵۱۳۶۱۴۱۱۱۱ جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000