پرسش و پاسخپرسش و پاسخ حقوقی

پرسش و پاسخ تصادفات

⇐پرسش و پاسخ تصادفات ⇒

 

در این مطلب گزیده ای ازپرسش وپاسخ تصادفات را برای شما در نظر گرفته ایم تا شما را با این زمینه تخصصی بیشتر آشنا نمائیم شما می توانید پرونده های تصادفات خود را جهت احقاق حق با خاطری آسوده  به وکلای  تصادف رهنمای معراج بسپارید.⇓

چنانچه دنبال وکیل متخصص این حیطه در شهر خودتان هستید ویا مشاوره تلفنی رایگان میخواهید کافیه تنها این فرم را تکمیل نمایید .

 ؟ سوال : دیشب تصادف کردم تو کمربندی سه راه سیمان تو جاده خاوران ،جاده ای که هیچ علائم هشدار دهنده،تابلو یا چراغی هم نداره،سرعت منم ۵۰ تا بود داشتم میرفتم که یهو دیدم جلوم یه نفره تا به خودم بیام زدم بهش از ماشین پیاده شدم سریع زنگ زدم به اورژانس تهران نیم ساعت بعد اومدن گفتند مشکلی نیست فقط باید ببریم بیمارستان ازش عکس بگیریم بعدش ماشین کلانتری و پلیس راهور اومد منم مدارکمو تحویلشون دادم ماشینم رفت پارکینگ .امروز صبح خودم شخصا رفتم بیمارستان حال این بنده خدا رو بپرسم که گفتند تو کما هست،الان سوال من اینه چی میشه اگه یه درصد حال این خوب نشه زبونم لال بمیره من باید چیکار کنم؟

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:

اتومبیل شما بیمه هست و بیمه تمام خسارات رو پرداخت میکند و مجازات شما هم قانًونا حبس خواهد بود( در صورت فوت ) ولی با توجه به اینکه ممکنه وزارت راه در حادثه تقصیری داشته باشد به احتمال زیاد جزای نقدی خواهد بود

 

 

 ؟ سوال :  من پارسال تصادف کردم بدون گواهینامه ،گواهینامه ندارم بیمه دارم برای گواهینامه کسب کار گذاشتم. بعدماشین که اوردم بیرون  رفتم زندان یک میلیون پرداخت کردم.الان دوباره میفرستند زندان؟
Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج: احتمال داردولی قانونا باید از شما وثیقه بگیرند

 

 

 ؟ سوال :  من پریشب با سرعت مجاز در حال حرکت بودم ناگهان یه بچه ۱۵ ساله به طور عجیب و دویدن جلوی ماشین بنده پرید و به کاپوت و شیشه من برخورد کرد و از چند ناحیه زخم سطحی شد بنده طبق قوانین با اورژانس و پلیس تماس گرفتم ماشین بنده را به پارکینگ بردند و پسر بچه امروز ترخیص میشه و حالش خوبه .. بنده چه اقدامی باید بکنم؟
حالا خانواده ایشان دیه میخواهند و در کلانتری هر دو طرف بازجویی دادیم
من چه جوری باید ماشینم رو آزاد کنم و از بیمم به ایشان خسارت بدهم؟ممنون میشم راهنماییم کنید
Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:با انجام روال اداری ، دیه از بیمه خودرو پرداخت میشود.

 

برای مشاوره با وکلای متخصص تصادفات  با شماره ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲  تماس حاصل نمایید.

 

 ؟ سوال :  من بادوستم ک توماشین من بوده تصادف کردیم فرداش اومده کلانتری رضایت داده،پرونده رفته دادسرا طبق اون رضایتنامه قاضی دستورازادی ماشینموازپارکینگ داده وماشینموازپارکینگ دراوردم .حالادوستم رفته دوباره شکایت کرده گفته من شکایت دارم .میخوام ببینم چی میشه؟
Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:اگر بعد از رضایت جراحاتی نمایان بشه میتونند مجدد طرح شکایت کنند .بیمه دیه را پرداخت میکند
 

 

؟ سوال :  تو خیابون در حضور خودم کسی از قصد با لگد زد به ماشینم و حدود ١ میلیون خسارت به بار اورد ( غیر از افت قیمت)٢ شاهد هم دارم ، شکایت کردم و الان ٣ هفته رد شده که پرونده از کلانتری به دادسرا منتقل شده ولی خبری از دادسرا نشدهماشین هم امانت و همینطور مونده و نمیتونیم درستش کنیم تا کارشناس دادگاه ببینه ماشین روبرای سریع تر انجام شدن مراحل کاری میشه کرد؟
یک سوال دیگه هم دارم مدل ماشین ٩٠ بوده و شنیدم ۵ سال از عمر ماشین رد شه افت قیمت نمیشه گرفت ولی ماشین من تصادف که نکرده ضربه از قصد وارد شده میشه افت قیمت گرفت؟

 

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:

بهتره تامین دلیل با جلب نظر کارشناس از طریق شورای حل اختلاف بگیرین و ماشین رو هم درست کنید.از لحاظ کیفری منتظر ابلاغ دادسرا باشید.از لحاظ حقوقی هم میتونین به استناد تامین دلیل دادخواست بدید

 

 

 ؟ سوال :  من پنجشنبه مورخ………در اتوبان همت به سمت کرج در حال عبور با سرعت مجاز بودم.که عابر قصد عبور از بزرگراه به صورت عرضی داشت.که ناگهان خوردزو پراید با این شخص برخورد کرده و شخص مذکور را پرتاب کرد.و از سمت راست من خودروی پراید سبقت گرفته و باعث این حادثه شد….
خودروی من که بین خطوط در حال حرکت با سرعت مجاز بود….
اما شدت تصادف بگونه ای بود که عابر را به روی خودروی من هدایت کرد و من نیز بااین عابر برخوردی داشتم….
آیا من از لحاط قانونی مقصرم؟من به راه خودم ادامه دادم .اما راننده پراید ایستاد و به عابر رسیدگی کرد…
آیا من مجرم محسوب میشم؟

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:بهتر بود بهشون کمک میکردید ولی چون تردد عابر در اتوبان غیر مجاز بوده خودش مقصره 

مشکل کیفری براتون پیش نمیاد نگران نباشید.

 

 

 ؟ سوال :  آیا افت قیمت ناشی از تصادف ماشین مدل ۸۸ قابل مطالبه می باشد؟!

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:

میتونید به شورای حل اختلاف محل دادخواست بدید ولی اصولا در خصوص خودروهایی ک ۵یا۶سال و بیشتر از سال ساخت گذشته باشد افت قیمت تعلق نمیگیرد یا مبلغ ناچیز است مگر در خصوص تصادفات جدی که موجب کاهش قیمت ان با قبل از تصادف باشد که با تشخیص کارشناس به شما پرداخت میشود.
 ؟ سوال :  با توجه به رای تصادفم که گرفتم میتونم برای ۲۵ ماه حبس تخفیف بگیرم یا تبدیل ب جزای نقدی ش کنم و اعتراض بزنم ؟

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:

جرایم غیر عمدی تا ۲سال حبس الزاما بایستی تبدیل به مجازات های جایگزین حبس شود ولیکن به دلیل فرار از صحنه تصادف منجر به فوت که مجازاتش تا ۳سال حبس است و قاضی به همین جهت ۲سال و یکماه حکم داده تا تبدیل نشود ولیکن میتونید از تعلیق حکم استفاده کنید.

 

 

برای مشاهده موضوع مسئولیت و عدم مسئولیت راننده در تصادف اینجا کلیک کنید.

 

 ؟ سوال :  تصادفی کردیم مقصر صد درصد شناخته شده ایم طرف بیمارستان بوده بعد از یه هفته فوت شده است و ماشینه متوفی اتش گرفته اگه خانواده طرف از من شاکی نباشند و رضایت دهند حکمی که قاضی می دهد چیست؟

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:

ممکن حکم به پرداخت دیه و حبس بدهند که با توجه به غیر عمد بودن و رضایت شاکی قابل تعلیق است.

 

 

 ؟ سوال :  پدر من مقصر بوده و بیمه سال ۹۴ بدون الحاقی بوده و بیمه کامل بوده و سال ۹۵ تصادف کرده و طرف فوت میکنه در ماه حرام بعد از قانون ۹۵.۳.۲۹ که الحاقی برداشته میشه و خسارت پرداختی سال ۹۶ بوده حالا صندوق تامین خسارت الان به ما گفت ۶۷ میلیون بابت نداشتن الحاقی باید پرداخت کنید
ایا پرداخت خسارت دیر بوده بازم شامل حال ما میشه طبق ایین نامه جدید بیمه طبق ماده ۶۵ و ماده ۲۵ تبصره ۲ و ماده ۱۳ و ماده ۹ که توضیح داده شامل حال ما میشه یا اگه نه چیکار کنیم باید لایحه بنویسیم برای صندوق یا طرح دعوی زمان تصادف ۹۵.۶.۲ بوده و بیمه کامل داشته ولی الحاقیه نداشته و شخص ثالث میشه مقصر و خسارت الحاقی نداشتن صندوق و بیمه ما چون کامل بوده پرداخت شده و صندوق میگه برای ماه حرام و بدون الحاقی پرداخت کردیم پدر من مقصر بوده و بیمه سال ۹۴ بدون الحاقی بوده و بیمه کامل بوده و سال ۹۵ تصادف کرده و طرف فوت میکنه در ماه حرام بعد از قانون ۹۵.۳.۲۹ که الحاقی برداشته میشه و خسارت پرداختی سال ۹۶ بوده حالا صندوق تامین خسارت الان به ما گفت ۶۷ میلیون بابت نداشتن الحاقی باید پرداخت کنید.
آیا پرداخت خسارت دیر بوده بازم شامل حال ما میشه طبق ایین نامه جدید بیمه طبق ماده ۶۵ و ماده ۲۵ تبصره ۲ و ماده ۱۳ و ماده ۹ که توضیح داده شامل حال ما میشه یا اگه نه چیکار کنیم باید لایحه بنویسیم برای صندوق یا طرح دعوی  زمان تصادف ۹۵.۶.۲ بوده و بیمه کامل داشته ولی الحاقیه نداشته و شخص ثالث میشه مقصر و خسارت الحاقی نداشتن صندوق و بیمه ما چون کامل بوده پرداخت شده و صندوق میگه برای ماه حرام و بدون الحاقی پرداخت کردیم

Lawyer free icon پاسخ وکلای متخصص معراج:

طبق گفته های شما تغلیظ دیه( ۱/۳ مازاد) رو صندوق پرداخت کرده است .
طبق ماده ۶۵ قانون بیمه جدید بیمه نامه ها مشمول قانون زمان صدور هستند و طبق همون قانون رسیدگی شده و ربطی نداره که پرداخت ها در چه سالی انجام شده و رجوع صندوق به شما طبق قانون درسته.

 

 تهیه محتوای پرسش و پاسخ تصادفات  : توسط بخش تصادفات معراج 

بیشتر بخوانید : مراحل اداری پرونده های تصادفات 

برای مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص با شماره 02122221663 تماس حاصل فرمایید .

نوشته های مشابه

۸ دیدگاه

 1. سلام . سوال من درباره دیه زن در تصادفات است . با توجه به اینکه دیه زن و مرد یکسان پرداخت میشود . آیا خود شرکت بیمه دیه را به طور کامل پرداخت میکند , یا اینکه نصف دیه را شرکت بیمه پرداخت میکند و نصف دیه را صندوق تامین خسارت بدنی ؟
  و اگر این چنین است , آیا صندوق برای بازیافت خسارت به راننده مقصر حادثه مراجعه میکند؟
  با تشکر

  1. سلام.بر اساس تبصره ۲ ماده ۴ قانون بیمه شخص ثالث دیه زیان دیدگان تصادفات رانندگی بدون توجه به جنسیت پرداخت می‌شود و مابه التفاوت میزان دیه زن و مرد در سوانح رانندگی از صندوق تامین خسارات بدنی پرداخت می‌شود.
   پس از پرداخت دیه از صندوق تامین خسارات بدنی،دیه پرداخت شده برای راننده مقصر قسط بندی میشود.

 2. سلام. حدود ۲ ماه پیش از پشت به یه ماشین زدم. خسارت جزئی بود و بدون حضور پلیس خودمون مدارکمون رو رد و بدل کردیم و قرار شد اون طرف بره دنبال تعمیر ماشین. اما بعد از ۲ ماه نه به تعمیرگاه مراجعه کرده تا خسارتش معلوم بشه و نه کار دیگه ای می کنه. کارت ماشین و بیمه نامه من هم پیشش مونده و بیمه نامه من هم داره منقضی میشه. هیچ آدرسی هم ازش ندارم و فقط شماره تلفن و کارت ماشینش رو دارم. چکار باید بکنم.

 3. با سلام و درود

  بنده در جاده اصلی در حال رانندگی بودم که موتور سیکلتی از سمت راست جاده(لاینی که خودم حرکت میکردم) به طور ناگهانی وارد جاده شد که از عرض جاده عبور کند.بنده برای اینکه بطور مستقیم با موتور سیکلت برخورد نکنم به سمت چپ فرمان را چرخاندم و وارد لاین چپ شدم با این حال باز هم بر خورد کوچکی با موتور سیکلت داشتم و ماشین بنده واژگون شد در حالی که نه موتور و نه موتور سوار خسارت انچنانی ندیده اند.
  حال مامور راهنمایی بنده را مقصر اعلام کرده اند(بدون کشیدن کروکی) با این تفسیر که شما وارد لاین مخالف بوده اید.
  حال بنظر شما کارشناسان محترم، مقصر کیست؟
  اگر موتور سیکلت وارد جاده اصلی نمیشد اتفاق رخ نمیداد؟ یا اینکه اگر بنده فرمان را نچرخانده بودم؟ (که در اینصورت برخورد مستقیم با موتور سیکلت میکردم)
  تشکر بابت پاسخگوییتان.

  1. با سلام …
   طبق قوانین راهنمایی و رانندگی شما نباید تغییر مسیر میدادید، ولی می تونید به کروکی افسر اعتراض کنید امکان داره هیئت سه نفره به نفع شما حکم صادر کنند.

 4. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم .
  ما پنج نفر رفیق بودیم با ماشین رفیقم که گواهینامه نداشت رفتیم بیرون تصادف کردیم یه نفرم صدمه دیده میخواستم بپرسم که پاسگاه به غیر از راننده به ما ام گیر میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با وکلای معراج

09026220322

با سلام ممنون از این که وکلای معراج را انتخاب کردید ،فرم ذیل را تکمیل کرده ظرف یک ساعت با شما تماس خواهیم گرفت و وکیل متخصص معرفی میگردد .