دعاوی خانوادهطلاق

وکیل طلاق در شیروان

وکیل طلاق در شیروان

وکیل طلاق در شیروان:

با سلام به همراهان سامانه وکیل نوین ما در این مقاله قصد داریم شما رو با نحوه رسیدگی با پرونده طلاق اشنا کنیم.و ضمن اون شما رو به بهترین وکیل متخصص در امر طلاق در شیروان معرفی کنیم.در طول مدت وکالتم خوب طبیعتا کم پرونده طلاق ندیدم اما گاهی این موضوعات انقدر عجیب بودن.که جدا از مبحث وکالت روز ها ذهنم درگیر شد. در این مقاله میخوام به یکی از پرونده هام اشاره کنم که  شاید مشکل شما هم باشه.

داستان نیلوفر از زمانی شروع میشه که بعد از این که دوران نامزدی و عقدشون تموم میشه و زندگی مشترکشون رو شروع میکنن.نیلوفر به دلیل این که تک دختر بود و خیلی هم وابسته به خانواده اش بوده.خیلی از تایمش رو به خانواده اش اختصاص میده.و این موضوع همسرش رو خیلی اذیت میکرد.بعد از تذکر های چندباره همسرش و کمی بحث و دعوا که بینشون پیش میاد. یک روز که نیلوفر از همه جا بی خبر مثل همیشه خونه مامانش بوده میبینه که یک پیام براش میاد که سامانه ثنا خودش رو چک کنه.بعدش که پیگیر میشه میبینه همسرش درخواست طلاق یک طرفه کرده.

نیلوفر ک خیلی جا میخوره از رفتار و حرکت همسرش با پدر و مادرش در جلسه رسیدگی حاضر میشه.نکته جالب ماجرا این بود که خوب همسر نیلوفر فکر کرده بود چون حق طلاق با مرد هست هر زمانی که بخواد میتونه همسرش طلاق بده اما یک نکته مهم اینجا هست.

درخواست طلاق از طرف مرد چه شرایطی داره؟

این سوال یکی از سوال های پر تکرار از طرف موکلین هست.طلاق وقتی از طرف مرد مطرح میشه یک سری شرایط داره؟یکی از مهم ترین اون ها این که وقتی مرد به صورت یک طرفه تصمیم به طلاق میگیره موظف است که تمام حقوق مالی همسرش رو پرداخت کنه.و همچنین باید اجرت المثلل دوران زناشویی علاوه بر اون هم باید تمام اموالی که زمان زندگی زناشویی به دست اورده رو هم نصف اش رو به همسرش بده.

درخواست وکیل - وکیل نوین

همسر نیلوفر که وضع مالی خیلی خوبی داشت.قطعا باید مهریه و حق و حقوق نیلوفر رو به صورت نقدی پرداخت میکرد.و دادخواست اعسار اون پذیرفته نمیشد.و وقتی که متوجه میشه باید مهریه نیلوفر رو پرداخت کنه خیلی سریع نظرش رو برمیگردونه و میگه که من فقط میخواستم که یکم تو رو بترسونم.و قصد طلاق ندارم.اما از روز دادگاه به بعد دیگه این نیلوفر و خانوادش هستن که طلاق میخوان و عقیده دارن که وقتی تو یک زندگی اسم طلاق بیاد اون زندگی دیگه ارزش نداره.

نوشته های مشابه

ولی این جا چند تا سوال برای خانواده نیلوفر پیش اومده بود و من اون ها رو راهنمایی کردم.که شاید سوال شما هم باشه؟؟؟

اگه طلاق از طرف خانم باشه آیا بازم به خانم مهریه تعلق میگیره؟

بله!!درخواست طلاق باعث نمیشه که به شما مهریه تعلق نگیره.

سوالی دیگه ای که ذهن خانواده نیلوفر رو مشغول کرده بود این بود:

در صورت داشتن چه شروطی زن میتواند درخواست طلاق کند؟

حق طلاق حقی است مخصوص اقایون اما از اونجایی که دادخواست طلاق از طرف خانم هم در قانون پیش بینی شده پس نتیجه میگیریم قانون یک سری شرایط برای خانم ها هم پیش بینی کرده است.که این شروط ۱۲گانه در سند ازدواج قید شده.که در صورت دارا بودن یکی از اون شرایط قانون حق طلاق رو به خانم میده.

وکیل طلاق در شیرواناگه مایلید با اون ۱۲ شرط اشنا بشید وکلای وکیل نوین شما رو راهنمایی میکنن کافیه کلیک کنید.

از اونجایی که نیلوفر هیچ کدوم از اون ۱۲ شرط رو نداشت شرایط براش سخت شده بود و نمیدونست باید از چه راهی اقدام کنه برای طلاق.البته که همسر نیلوفر با طلاق موافق بود اما خودش درخواست نکرده بود تا یه وقت مجبور به پرداخت مهریه نشه.نیلوفر هم واقعا دلیل قانونی خاصی نداشت و من بهترین راه پیگیری پرونده طلاقشون رو از طریق توافق دیدم.و برای پیگیری پرونده شون تصمیم گرفتم.یک جلسه با نیلوفر و همسرش بذارم. در جلسه اول هیچ کدوم راضی به توافق نمیشدن اما در جلسات بعدی و وقتی متوجه شدن که با لجبازی کاری پیش نمیره بلکه فقط روند رسیدگی طولانی تر میشه در حالی که هر دو طلاق میخواستن راضی شدن تا با یک سری توافقات از هم جدا بشن. در طلاق توافقی بهتره به یک سری موارد توجه کنیم. که معمولا سوالات اکثر زوجین هنگام طلاق توافقی هست.

 پس بهتره سوالات پر تکرار رو با هم بررسی کنیم.

من و همسرم به صورت توافقی داریم جدا میشیم میخواستم بدونم بعد طلاق میتونه برای مهریه اش اقدام کنه؟

در اینجا باید بدونی اولا سر مهریه باید با هم توافق کنید و اگر در توافق نامه تون ابرا رو ذکر نکرده باشید بله این امکانش هست.که همسرتون بتونه برای گرفتن مهریه اقدام کنه.

من میخواستم برای طلاق توافقی افدام کنم.میخواستم بدونم طلاق توافقی چقدر زمان میبره؟

طلاق توافقی اگر از طرف زوجین باشه حداقل سه ماه زمان میبره.که این حداقل زمان بود.اما اگه از طرف وکیل انجام بگیره این زمان میتونه ۱۰روز باشه.

من و همسرم به صورت توافقی از هم جدا شدیم ایا برای پرداخت مهریه میتونم درخواست اعسار بدم؟

خیر در طلاق توافقی نمیتونید از درخواست اعسار استفاده کنید.مگر بر سر پرداخت مهریه توافقی صورت گرفته باشه.

مدارک لازم جهت طلاق توافقی چیست؟

در طلاق توافقی تنها مدارکی که وکلا از شما میخوان.

۱)کارت ملی و شناسنامه طرفین.

۲)سند ازدواج

۳)گواهی عدم سازش

۴)گواهی عدم بارداری (در صورت باکره نبودن خانم)

ویژگی های وکیل طلاق توافقی چیست؟

بهتره بدونید در مسئله طلاق یکی از ویژگی های مهم وکیل دانش و  تخصص کافی وکیل در اون زمینه هست.علاوه بر این مسئله وکیلی در این امر موفق که دارای فن بیان بالا باشه.یک وکیل موفق علاوه بر وکالت باید روانشناس خوبی هم باشه.تا بتونه موکلین خودش رو در بسیاری از موارد به توافق راضی کنه.

لزوم استفاده از وکیل طلاق در چیست؟

برای کسانی تا الان با دادگاه سر و کار نداشتن قطعا داشتن وکیل یکی از اولین اقدامات برای طلاق هست.یکی از سریع ترین طلاق ها طلاق توافقی است.ولی یک وکیل موفق میدونه چه زمانی و بر سر چه موضوعاتی توافق کنه و چه حقوقی رو بگیره که ضرر نکنه.پس توصیه میکنیم حتما در مراحل طلاق توافقی از وکیل متخصص استفاده کنید.وکلا به دلیل اشنایی با روند رسیدگی در پرونده های طلاق میتونن روند رسیدگی رو تسریع کنن.

در انتها تیم وکیل نوین از شما بابت همراهی در این مقاله تشکر میکنه.یادت نشه اگه سوالی در رابطه با پرونده طلاق داشتی میتونی تنها با یک کلیک روی کلمه وکیل نوین از مشاوره حقوقی بهره ببری.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000