دعاوی حقوقیدعاوی ملکی

بهترین وکیل خلع ید درقم

وکیل خلع ید در قم

دعوای خلع ید چیست؟

سلام همراه عزیز ممنون که سامانه وکیلم باش رو انتخاب کردی! من فائزه نعمت شاهی مشاوره حقوقی تیم وکیل نوین هستم.قبل از این که دنبال وکیل خلع ید باشی تیم ما بهت کمک میکنه، با کلمه خلع ید آشنا بشی  و مراحل طرح دعوا خلع ید رو یاد بگیری پس بهت توصیه میکنم تا انتها همراه تیم وکیل نوین باش و با یه کلیک ساده روی کلمه وکیلم باش با بهترین وکیل خلع ید در قم اشنا شو.بهتره با هم اول معنی کلمه خلع ید رو بررسی کنیم.

خلع ید در قانون به این معنی امده است:دعوای مالک رسمی مال غیرمنقول علیه متصرف غیرقانونی.اگه بخوام خیلی عامیانه بگم یعنی:وقتی شخصی به طور غیرقانونی در مال غیر منقول(باغ/خونه/زمین)فردی تصرف ایجاد میکنه و صاحب مال هم می خواهد مال خودش را از دست متصرف خارج کند.

شروط لازم در دعوای خلع ید چیست؟

حالا که متوجه شدی اصلا دعوای خلع ید چیه؟ بهتره بدونیم برای طرح دعوای خلع ید داشتن سه شرط الزامی هست:

۱)خواهان باید مالک باشه.

درخواست وکیل - وکیل نوین

۲)تصرف خوانده.

نوشته های مشابه

۳)غیرقانونی بودن تصرف(غصبی بودن).

اگه سه شرط بالا رو داری میتونی برای طرح دعوا اقدام کنی.

آیا  دعوای تصرف عدوانی و خلع ید متفاوت است؟

شاید دعوای عدوانی و خلع ید در ظاهر شبیه به هم باشه اما نحوه رسیدگیشون خیلی متفاوت که در ادامه  با هم بررسی میکنیم.

۱)دعوای خلع ید تنها به صورت حقوقی قابل طرح است.اما دعوای تصرف عدوانی هم به صورت حقوقی و هم به صورت کیفری قابل طرح می باشد.

۲)در دعوای خلع ید حتما مالک و یا وکیل اون باید طرح دعوا کنن در صورتی که در دعوای تصرف عدوانی نیازی نیست حتما مالک طرح دعوا بکنه.

۳)در دعوای تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی لازم نیست اما در دعوای خلع ید رعایت تشریفات الزامی می باشد.

۴)در دعوای خلع ید حتما باید حکم قطعی شود تا لازم اجرا شود ولی در دعوای تصرف عدوانی نیازی نیست که حتما حکم قطعی شود تا لازم الاجرا شود.

۵)در دعوای خلع ید هزینه دادرسی با توجه به مال غیرمنقول مالی محاسبه می شود در صورتی که در دعاوی تصرف عدوانی به صورت غیر مالی محاسبه میشود.

اگه میخوای با تصرف عدوانی بیشتر اشنا بشی بهت توصیه میکنم یه کلیک رو کلمه تصرف عدوانی بکنی.

بهترین وکیل خلع ید درقماجرای حکم دعوای خلع ید چگونه است؟

بعد از صدور حکم قطعی در دعوای خلع ید خواهان باید دستور اجرای اون را از بخش اجرای احکام بگیرد.و بعد از اون مامور اجرا اقدام به عملیات اجرایی میکند.

چه دادگاهی به دعوای خلع ید رسیدگی میکند؟

از اونجایی که موضوع دعوا خلع ید مال غیرمنقول هست.رسیدگی به دعوا هم در  صلاحیت  دادگاه عمومی حقوقی که ملک در اونجا واقع شده هست می باشد.

مستاجر من پس از اتمام قرارداد ملک را تخلیه نمیکند چگونه دادخواست خلع ید بدهم؟

اگر مستاجر ملک را تخلیه نکرد در قدم اول با داشتن سند مالکیت و قرارداد استیجاری اول به شورای حل اختلاف و بعد از اون به دادگاه مراجعه کن.اگه نیازی به مشاوره تلفنی داری میتونی با کلیک روی کلمه وکیلم باش از ۵ دقیقه مشاوره رایگان استفاده کنی.

آیا دعوای تخلیه با دعوای خلع ید ارتباط دارد؟

بله! از یه سری جهات می توان گفت دعوای خلع ید و دعوای تخلیه با هم مشابه هستند از جمله:

۱)موضوع هر دو غالبا مال غیرمنقول است.

۲)نتیجه هر دو دعوا معمولا خارج کردن مال از دست متصرف است.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص خلع ید در قم اینجا کلیک کنید.

وظایف وکیل خلع ید چیست؟

همانطور که داخل متن هم بررسی کردیم!دعاوی رفع  تصرف انواع مختلفی دارد.خلع ید/ تصرف عدوانی /تخلیه ید اگه چه همگی دارای یک منشاء هستند اما تفاوت هاشون انقدر آشکار هست ،که نمیتوان این دعاوی را به جای هم اقامه نمود.وکیل خلع ید هم طبیعتا فردی هست که تجربه و تخصص  فراوانی در دعاوی خلع ید دارد.و یک راهنما خوب در مراحل دادرسی برای شماست.و از همه مهم تر چون معمولا دعاوی خلع ید دارای پیچیدگی زیادی هستند وکیل خوب قطعا زمان دادرسی را کمتر کرده و در  وقت شما هم صرفه جویی میکند.

در انتها ممنون از همراهی ات با تیم وکیل نوین امیدوارم این مقاله برات مفید بوده باشه اگه دنبال وکیل متخصص در زمینه خلع ید در قم هستی.با یک کلیک ساده روی کلمه وکیلم باش ضمن مشاوره رایگان میتونی پرونده ات هم به وکیل متخصص خلع ید بسپاری.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000