دعاوی کیفریشرب خمر

وکیل مشروبات الکلی | مراحل رسیدگی| مشاور تلفنی

وکیل مشروبات الکلی، مراحل رسیدگی، مشاور تلفنی

آقای وکیل من تو کلانتری اقرار به خوردن الکل کردم،الان میتونم انکار بکنم؟ جناب وکیل پسرمو تو پارتی گرفتن(خاک بر سر مشروب هم خورده😊) الان باهاش چی کار میکنن ؟(مراحل رسیدگیش چطوره) قیمت وکیل مشروبات الکلی چقدر هستش؟ دنبال بهترین وکیل مشروبات الکلی هستم؟ آقای امینی من الان پولی ندارم برای پرداخت وکیل ولی کارم گیره،می تونید باز کمکم کنید؟ مشاوره تلفنی رایگان با وکیل متخصص مشروبات الکلی می خواستم، چی کار باید کنم؟

این بخشی از سوالات موکلانم هستش که از من پرسیدند. مطمئنا بخشی از سوالات شما هم می تونه باشه😎.

ادامه مقاله رو با من همراه باش که جواب سوالات بالا و سوالات مهم دیگه رو بدونی.

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه وکیل نوین را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب میکنند.امینی هستم از کارشناسان حقوقی موسسه راه امید. در کنار شما هستیم تا در مورد مجازات پرونده های شرب خمر بحث و صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا علاوه بر آگاهی مختصر در مورد مجازات شرب خمر و سوالات درباره آن،به بررسی یکی از پروندهای موکلم بپردازیم.

درخواست وکیل - وکیل نوین

مجازات مشروبات الکی چی هستش؟

طبق ماده ۲۶۵ قانون مجازات اسلامی، مجازات شرب خمر ۸۰ ضربه شلاق می باشد. البته این دلیل نمی شود که، هر کس شرب خمر انجام داد، ۸۰ ضربه شلاق بخورد.

نوشته های مشابه

در اینجا برای توضیح مطلب به یکی از پرونده های موکلم ( دانیال) می پردازم که مورد بحث ما می باشد.

دانیال که همراه با دوستش در نیمه های شب در اتوبان همت در حال رانندگی بودن که پلیس به آنان مشکوک می شود و خودرو آنان رامتوقف می کند. دوست دانیال ازدست مامورین فرار می کند ولی دانیال توسط پلیس دستگیر می شود.

ادامه ماجرا را از زبان موکلم ادامه می دهم.                                                                                                                               

من با دوستم نیمه های شب دراتوبان همت در حال دور دور کردن بودیم که دوستم یک بطری که شبیه  این بطری های نوشابه ی انرژی زا بودش را درآورد و به من تعارف کرد. من هم به خیال  این که نوشابه انرژی زا هستش، نوشابه رو خوردم. بعد از گذشت مدتی یک حالت شاد و بیش فعالی بهم دست پیدا کرد.من خودم دقیقا یادم نمیاد که چه اتفاقی بعدش افتاد ولی به خودم که اومدم،دیدم تو بازداشتگاه هستم.

ماموران کلانتری این طور می گفتند که در حالی که با ماشین در حال حرکات مارپیچ و خطرناک بودم، پلیس ماشین را کنار اتوبان همت متوقف می کند ولی دوستم تونست فرار بکند.(دوست هم دوستای قدیم) .ازمن تست الکل گرفتند که ۱۲۰ درصد بودش.

من که اینقدر ترسیده بودم و نمی دونستم چی کار باید بکنم، خودم درجواب مامور کلانتری که پرسیده بود شراب خوردی؟اقرار کردم که شراب خوردم .😳

یکی از پرونده های عجیب و در عین حال دردناک من در این چند سال گذشته، پرونده دانیال بودش. دردناک بودن پرونده از این جهت بودش که دانیال به دلیل عدم آشنایی با قوانین و نداشتن وکیل خوب درآستانه محکوم شدن به ۸۰ ضربه شلاق بودش. ولی خدا رو شکر تونستیم حکم پرونده ی دانیال را نقض کنیم.

یکی از مواردی که منجر به نقض حکم  80 ضربه شلاق در پرونده دانیال شد،این نکته هستش که دانیال آگاهی و علم به خوردن شراب نداشته، که همین منجر به نقض حکم دانیال شدش. گرچه اثبات این عدم آگاهی کار هر کسی نیست و نیازمند آشنایی به قوانین و صد البته وکیل آشنا به مسایل کیفری هستش.

 

مراحل رسیدگی پرونده های شرب خمر چگونه است؟

روال و رویه مراحل رسیدگی به جرایم مشروبات الکلی به این صورت است که، در دادسرای عمومی انقلاب، تحقیقات مقدماتی انجام می شود. سپس پرونده به دادگاه کیفری دو می رود.( در تهران، این موضوع در دادسرای امنیت اخلاقی و مجتمع قضایی ارشاد رسیدگی می شود).

وکیل-مشروبات-الکلی

سوالات متداول در زمینه مشروبات الکلی

نمونه ای از بیشترین سوالات مراجعین ما 

سوال: من اقرار به خوردن مشروبات الکلی در کلانتری کردم ،الان امکانش هست که  آن اقرار را انکار کنم؟

اساسا اقرار در کلانتری اعتبار قانونی زیادی ندارد ولی این اقرار می تواند برای شما مشکل ایجاد کند. برای مشاوره حقوقی اینحا کلیک فرمایید.

سوال: بهترین وکیل مشروبات الکلی کی هستش؟

ما در سامانه وکیل نوین بهترین وکلای سراسر کشور رو دور هم جمع کردیم، و بهترین خدمات را به تمامی شهر ها و روستا های ایران و خارج از ایران ارائه می دهیم.

سوال: قیمت وکیل مشروبات الکلی چقدر هستش؟ 

باتوجه به حساسیت خاص پرونده های شرب خمر از جهت حدی بودن، ما در سامانه وکیل نوین بر اساس نرخ مصوب مرکز وکلا عمل می کنیم.

سوال: آیا بعد از اجرای حد جرایم شرب خمر در سوء پیشینه افراد منعکس می گردد؟

بله سو پیشینه ثبت می شود.

سوال : من را  به جرم مستی چند روز پیش گرفته بودند. ماشینم را پارکینگ بردند و گواهینامه رو هم از من گرفتند. با خودم کاری نداشتند. درصد الکل را هم برای من ۸ دهم زذه بودند. با این درصد چه جریمه ای  برای من  وجود دارد ؟ماشینم تا کی توقیف هستش؟

در صورت اثبات جرم شرب خمر ۸۰ ضربه شلاق محکوم می شوید و درصد مصرف الکل خیلی تاثیری در حکم ندارد.

جهت اخذ رای برائت و  عدم اجرای حکم ،جلسات رسیدگی و اظهارات شخص در مرحله دادسرا و دادگاه بسیار مهم و تعیین کننده است.

جهت نمونه حکم تبرئه شرب خمر توسط وکلای متخصص وکیلم باش کلیک کنید. 

سوال: حدود سه سال و نیم پیش در یک مهمانی دستگیر شدم.  از من در پلیس مفاسد تست الکل گرفتند که مثبت بود. بعد از یک شب بازداشت اقرار به شرب خمر  کردم. سپس با ضمانت آزاد شدم. اگر این بار منکر مصرف الکل بشوم چه اتفاقی  برای من می افتد؟ 

اگر شرب خمر ثابت شود ۸۰ ضربه شلاق برای شما حکم داده می شود. اقرار نیز هم باید تعدادش مشخص باشد،تا بررسی کنیم.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص مشروبات الکلی اینجا کلیک کنید.

سوال: مشاوره تلفنی در زمینه مشروبات الکلی میخواستم؟

سامانه وکیل نوین سامانه آموزش مسایل حقوقی و معرفی وکیل متخصص به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. بدین نحوه که متقاضیان ابتدا با تکمیل فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی، اطلاعات وکیل به محض تکمیل فرم برای ایشان ارسال میگردد.در صورتی که باوکیل ارتباط گرفته و از مشاوره تلفنی رضایت داشتید و یا نیاز به بررسی دقیق تر مدارک شما می باشد، از وکیل مربوط نوبت گرفته و به دفتر ایشان مراجعه می نمایید.

سوال: رانندگی در حالت مستی جه مجازاتی دارد؟ بیمه خسارات رو پرداخت میکند؟

طبق ماده ۷۱۸ قانون مجازات اسلامی، در صورتی که راننده مست و باعث بروز آسیب جانی یا مالی بر شخص دیگر شود. به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مقرر شده در قانون محکوم می‌شود. حکم راننده‌ای که در اثر بی‌مبالاتی موجب بروز خسارت جانی و جسمانی بر شخصی دیگر می شود، ۲ تا ۶ ماه حبس است.

اگر راننده بی احتیاط، باعث مرگ شخصی دیگر شود به ۶ ماه تا ۳ سال حبس محکوم می‌شود. اگر راننده مست باشد، همان‌طور که ذکر شد تا دو سوم بر حداکثر مجازات او افزوده خواهد شد. رانندگی در حالت مستی از جمله عواملی است که باعث تشدید مجازات خواهد شد. اگر راننده مست باشد، دادگاه می‌تواند علاوه بر مجازات اصلی، او را به مدت ۱ تا ۵ سال از حق رانندگی یا تصدی وسایل نقلیه موتوری محروم کند.

در مورد بیمه هم باتوجه به این که آنچه بیمه شده ماشین است و نه شخص.بیمه شخص ثالث پرداخت می شود.

۴.۷/۵ - (۴۸۲ امتیاز)

ثبت نام وکلا
ثبت نام وکلا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000