تحلیل رأی

نمونه رای سرقت مستوجب تعزیر

نمونه رای سرقت مستوجب تعزیر

* محتوایی با موضوع نمونه رای سرقت مستوجب تعزیر  را برای شما در نظر گرفته ایم ،تا شما با رای های مطلوب اخذ شده توسط وکلای کیفری و متخصص رهنمای وکیلم باش بیشتر آشنا شوید .

*شما می توانید پرونده های خود ،خصوصا شکایات در مورد سرقت و خیانت در امانت  و مشکلات کیفری را با خاطری آسوده به مجموعه حقوقی رهنمای وکیلم باش بسپارید و در این زمینه مشاوره تخصصی نمائید .

*جهت مشاوره وانعقاد قرارداد با شماره ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲ تماس بگیرید .*

نمونه رای سرقت مستوجب تعزیر به همراه تحلیل رای توسط کار آموز الناز آزادی 

درخواست وکیل - وکیل نوین

شعبه ۱۱۷۱ دادگاه کیفری دو تهران

-شاکی:آ.م .پ به وکالت وکلای وکیلم باش 

-متهمین:ی.ف-ح.ف-ش.ف

-اتهام:سرقت مستوجب تعزیر

⇐رأی دادگاه⇒

متهمین در غرفه های اجاره ای شاکی به عنوان فروشنده کار می کردند که در طی ۸ ماه در رابطه با متهم ردیف اول و۶ ماه در رابطه با سایر متهمین مبالغی را از حاصل فروش بر می داشته اند شاکی در راستای ادعای خود فیلم دوربین مدار بسته را ارائه کرده است وهمچنین استماع شهادت شهود را به عمل آورده است. که عمل برداشت پول به دفعات انجام شده ولی میزان را به طور دقیق مشخص نیست که برای تعیین آن باید دعوای حقوقی نموده وموضوع اثبات گردد.

⇐تحلیل این بخش رأی⇒

با توجه به ماده ۶۷۴قانون مجازات اسلامی عنصر مادی جرم خیانت در امانت شامل استعمال یا تصاحب یا تلف یا مفقود شدن می شود.

در جرم خیانت در امانت تصرف شخص خائن در ابتدا تصرفی مجاز است یعنی شخص مال را از طرف مالک یا متصرف قانونی در اختیار گرفته است وقرار براین بوده که عمل مورد نظر مالک یا شخص مأذون از طرف او راانجام وسپس مال را به صاحبش برگرداند که در ادامه طبق گفته او رفتار نکرده وجرم محقق شده است همانند این پرونده که متهمین بعد از فروش اجناس غرفه مبلغ دریافتی ازمشتری را باید به صاحب اجناس می دادندکه این اتفاق به درستی صورت نپذیرفته است.

اما در جرم سرقت هیچ سپردنی از سمت مالک وجود ندارد وعنصر مادی جرم سرقت ربودن می باشد.

در نتیجه با توجه به قوانین مربوط به سرقت وخیانت در امانت برمی آید که عنوان اتهامی تعیین شده ابتدایی یعنی سرقت صحیح نمی باشد ودادگاه محترم به درستی جرم راخیانت در امانت تشخیص داده اند.

برای آشنایی با مراحل اداری شکایت سرقت کلیک کنید .

⇐ادامه تحلیل رأی⇒

به لحاظ وضعیت خاص متهمین با رعایت مواد۴۶ و۴۸ ق.م.ا  مجازات صادره به مدت ۳ سال تعلیق می گردد چنان چه در مدت تعلیق مرتکب یکی از جرایم مستوجب حد-قصاص- دیه یا تعزیر تا درجه هفت شود پس از قطعیت حکم اخیر مجازات معلق خواهد شد.

تعلیق اجرای مجازات یعنی حکم محکومیت صادر شود اما اجرای تمام یا بخشی از مجازات ها معلق شود ومربوط به جرائم درجه ۳ تا ۸ می باشد.

تعلیق هم می تواند نسبت به تمام حکم ودر ضمن صدور حکم باشدیا نسبت به بخشی وبعداز صدور حکم اصطلاح مشابه تعلیق،تعویق صدور حکم می باشد که در ماده ۴۰ ق مجازات اسلامی بیان شده وناظر به زمانی است که مجرمیت متهم احراز شده باشد ومربوط به جرائم درجه ۶تا۸ می باشد.

برای مشاوره با وکلای متخصص جرائم سرقت و خیانت در امانت با شماره ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲  تماس حاصل نمایید.
امتیاز دهید

ثـبت نـام وکـلا و کسـب درآمـد 

با ثـبت نـام در سـامانه وکیـل نـوین روزانـه موکلـینی که نـیاز به وکیل داشته

و از سامانه درخواست وکیل مینمایند به دفتر وکالت  شما ارجاع میگردند.

وکیل نوین هیچ درصدی از پرونده های معرفی شده دریافت نمیکند .

نوشته های مشابه

۱۱ دیدگاه

 1. سلام بنده۲سالی بود که صاحب کارم امور مالی یه هایپر مارکت رو بهم تحویل داده بود کلبه واریزی ها به حساب ویزیتور ها حقوق مساعده پرسنل دست من بود به خاطر اینکه صاحب کار قراردادش یک سالی بود تموم شده بود حکم تخلیه کردند در همچین مواقعی بهم میگفت پول کرد صندوق رو جمع کن بزار کیفت که من هم این کار رو میگردم دوباره بودن میدادم به دخل دفعه آخر علیه من شکایت کرد سرقت کرده و چند تا شاهد آورد دروغ شهادت دادن تحقیقاتی که از من شد منع تعقیب خوردم اعتراض کرد منو محکوم کرد الان دادگاه برا من اتهام سرقت تعزیری زده قبول هم وثیقه ۱۵ میلیون گذاشتم الان سند ضمانت میخاد یا قبل اینکه من از خودم دفاع کنم بازداشتن میکنن؟

 2. سلام اینجانب فروشنده هایپر مارکت بودم
  صاحب کارم از من شکایت کرده که ایشون پول صندوق رو به حساب خانواده دوستاش وخودش واریز کرده در واقع در هر تحقیق اسم یکی از اشخاص رو میبره تمامی اشخاصی که نام میبره استعلامشون رو در هر دفعه ضمیمه پرونده میکنم دادسرا منع تعقیب دادگاه براعت بهم داده دوباره اعتراض وارد کرده تجدید نظر رفته یکی از اشخاص که قبلا شاهد پرونده من بوده ومدیر هایپر بوده از شهادت خود رجوع کرده به علت اجبار صاحب کار شهادت داده بودشاکی هم اعتراضش رو گفته که مدیر با اینجانب هم دست بوده به تهدید همین شخص شهادتش رو پس گرفته استعلام صورتحساب جفت ما را خواسته که اینجانب دوباره استعلام جفتمون رو ضمیمه پرونده کردم نتیجه تجدید نظر چی میشه شاکی ها دفعه اعتراض میزنه پرونده زمانبر میشه اینجانب عجله دارم نتیجه زودتر بیاد؟

 3. باسلام من راننده وانت هستم و یک روز توسط شخصی که هیچ شناختی ازشون نداشتم به صورت کرایه ای به یک محل رفتیم که وسایل خانه اش را برایش جابه جا کنم وبعد از رسیدن به محل ان شخص شروع به تخریب دیواره خانه کرد که همسایه ها که داخل کوچه بودن به ان شخص گفتن که چرا اینکار را انجام میدهی وبه ۱۱۰زنگ زدن وه مانع خروج از ان محل من شدند و ماشین صاحب خانه ازمن و ان شخص شکایت کرد و بعد یک روز به من رضایت نامه کتبی داد وه ان شخص دزد به اعتراف دروغ گفته بود که من با او بار ها به سرقت رفته ام وبعد از ده روز تحقیق من تبرئه شدم وه ان شخص به زندان منتقل شد و الان بعد از یک ماه صاحب خانه از من شکایت کرده است من الان باید چیکار کنم ده روز از کارم بیکار شده ام الانم بازم ازم شکایت شده

 4. باسلام.
  بنده بدلیل ترک موادمخدرمجبوربه قطع رابطه باتعدادی دوستان بودم که یکی از انها که مقداری اشیا از جمله جعبه آچارش که دست بنده بود از من درخواست کرد که وسایلشا تحویل بدم که بنده کارم راننده اسنپ بود وچند روزی با مشکل فنی ماشین مواجه شده بودم وشدید رادیات جوش میاورد.بنده شب بود وسایلشو بردم ودوستم نشست داخل ماشین وخیلی جریان دیگه تا آخرای پیاده کردنش که ماشین تقریبا کنار یه کلانتری جوش اورد وبنده مشغول به آب ریختن وهواگیری ودرست کردن شدم وبعد اتمام دوستم رابه مقصدش رسوندم که کرایم بدد.دیدم دوتا باطری از ماشینم خارج کرد جویا شدم گف همون موقع که تو ماشینت درست میکردی منم‌گفتم بیکار نباشم واین باطریا را از یه ماشین کنار کلانتری دزدیدم.من باهاش درگیر لفظی شدم وگفتم من گزارش میدم واون تهدیدم کرد که اگه گفتی با ماشین تو اینکارانجام گرفت.منم ترسیدم وسکوت کردم تابلاخره از کلانتری با بنده تماس گرفتند.اون رفیق من همه چی را منکر شده به عمد چون من پاک از مواد مخدر شده بودم اینکار را انجام داد کنار کلانتری ولی باطریها را از دست همون دوست نابابم مامورای کلانتری گرفتن.الان فردا دادگاه دارم وابلاغ اومده مشارکت در سرقت مستوجب تعزیر(شبانه)بخدا من هیچی از اموالمو نمیخوام فقط آبروم مهمه.کمکم کنید.فردا چکار کنم که رفیقم که الان تازه فهمیدم دهها پرونده سرقت وزندان داره این بی آبروگی را نندازه گردنم؟ممنون وسپاس وقدردانی از زحمات بیشمارتون.

   1. سلام اگر شاکی شکایت حقوقی کنه چطور میتونه ثابت کنه چقدر پول از اونجا برداشته شده وایسا متهم باید مبلغی ب شاکی بده یانه؟

 5. باسلام.وخسته.نباشید
  بنده.از.برج۱۰پارسال.بایکی.از.دوستان.ب.عنوان.شراکتی.در.ساوه.کار.میکردم.درتایخ۹۸/۰۳/۱۹حساب.کردیم.که.من.مبلغ۱/۲۰۰/۰۰۰هزارتومن.طلب.داشتم.که.از.دوستم.خواستم۱/۵۰۰/۰۰۰به.من.بده.یعنی۳۰۰/۰۰۰هزارازش.قرض.کردم.و.دوستم.کارتش.رابه.برادرش.دادومن.همراه.برادرش.به.عابربانک.رفته.ومن۱/۵۰۰/۰۰۰هزاربرای.ی.اشناداشتم.بدهکارش.بودم.انتقال.دادم.و.فرداش.به.شهرستان.رفته.وبعداز.ده.روز.دوباره.برگشته.و.به.مدت.یک.هفته.با.هم.به.سرکار.رفته.که.من.مشکلی.برایم.پیش.امد.و.دوباره.ب.شهرستان.برگشتم.بعداز۵روز.دوستم.پیام.داد.که.خورده.حسابی.بدهکارم.برایش.بفرستم.که.من.جوابش.را.ندادم.بعدازدوسه.روزدوباره.پیام.فرستاد.که.حساب.کرده۴۰۰/۰۰۰هزاربدهکارم.و.برایش.بفرستم.ومن.در.جوابگفتم.که.چطورحساب.کرده.وحساب.و.قبول.ندارم.وحودم.میام.رودرو.حساب.میکنیم.بعددوروزچندباری.به.من.پیام.وزنگ.زده.بود.که.گوشی.من.درخونه.جامانده.و.اون.فک.کرده.بود.که.من.از.عمد.جواب.نمیدم.وشروع.ب.فحاشی.و.تهدید.کرده.بود.وقتی.غروب.خونه.اومدم.وپیامهارو.یدم.شوکه.شدم.جوابشو.ندادم.که.یکی.ازدوستان.مشترکمون.فرداش.ب.من.زنگ.زد.وگفت/چرا.حساب.فلانی.را.نمیدی.حداقل.جوابشو.بده.دونفردیگم.بهم.گفتن.من.ب.رفیقم.پیام.دادم.که.چرا.فحش.داده.من.قراربود.به.اونجابرم.وحساب.و.کتاب.کنیم.خلاصه.بازشروع.ب.فحاشی.کرد.ورفاقتمون.بهم.خورد.درتاریخ۹۸/۰۷/۱۳برای.من.پیام.اومد.که.پرونده.شما.در.شعبه.یک.بازپرسی.باشماره.باگانی.ثبت.شده.که.بنده.بامراجعه.به.سامانه.ثنا.متوجه.شدم.که.از.من.به.جرم.سرقت.مستوجب.تعزیر.شاکی.شده.وگفته.درتاریخ۹۸/۰۳/۱۹کارت.عابراورا.برداشته.و.مبلغ۱/۵۰۰/۰۰۰هزارتومن.انتقال.داده.که.برادرش.منو.میبینه.ومن.میگم.ساسان.بهم.کارتوداده.که.این..مبلغ.وببرم.چندروزمرخصی.میرم.و.برمیگردم.و.هرچهوبرادرشوبواون.زنگ.میزنه.که.در.مورد.من.سوال.کنه.که.راس.میگم.یا.ن.اون.جواب.نمیده.ومن.نیز.از.اون.تارخ.فراریم.که.بنده.با.مراجعه.به.بازپرسی.طی.دومرحله.موردبازجویی.قرار.گرفتم.کهبازپرس.دستوربه.مواجه.حضوری.داد.که.شاکی.نیومدحتی.تلفنی.بهش.گفتن.چرا.دنبال.پروندش.نمیاد.او.گفت.مشهدم.بازپرس.قرارنهایی.بر.منع.تعقیب.من.صادر.کرد.وده.روز.مهلت.اعتراض.داشت.بهد۱۳.روز.از.صدور.قرار.پیام.اومد.که.شاکی.اعتراض.کرده.وپرونده.به.شعبه۱۰۲جزایی.دادگاه.رفته.بعدشم.پیام.اومد.پرونده.مقید.ب.وقت.نظارت.در.تاریخ۹۸/۱۲/۰۶میباشد.
  به.نظرتون.چه.حکمی.میذه

 6. سلام خسته نباشید تو اون مثالی ک مطرح کردین بعد از حکم دادگاه اگ شاکی دعوی حقوقی انجام بده میتونه اثبات کنه ک آیا مبلغی ازش برداشته شده و متهم آیا باید اون مبلغ رو ب شاکی برگردونه یا نه؟اصلا وقتی حد دزدی معلوم نیس چقدر بوده آیا شاکی میتونه مبلغیو از متهم بگیره؟

 7. سلام خسته نباشید دقیقا همین مشکل برای دوست من پیش اومده میخاستم بدونم آیا بعد از حکم قاضی ک شاکی از او شکایت حقوقی کنه چ اتفاقی میوفته؟چطور میتونه ثابت کنه ک چقدر ازش دزدی شده؟آیا باید اون مالی بهش برگردونه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000