تحلیل رأی

نمونه رای اعمال ماده ۴۴۲ (تخفیف تا یک چهارم مجازات )

تحلیل رای با عنوان :نمونه رای اعمال ماده ۴۴۲ (تخفیف تا یک چهارم مجازات )برای شما مهیا نموده ایم از رای های اخذ شده توسط وکلای وکیلم باش که شما را با نحوه عملکرد تخصصی وکلای وکیلم باش بیشتر آشنا نمائیم .شما می توانید مشکلات حقوقی و کیفری خود را در زمینه های تخفیف مجازات و تهدید با خاطری آسوده به مجموعه حقوقی وکیلم باش با مدیریت مصطفی راحمی بسپارید و با ما مشورت نماید  .

 

 نمونه رای اعمال ماده ۴۴۲ (تخفیف تا یک چهارم مجازات )

تحلیل رای توسط مدیر عامل مجموعه :آقای مصطفی راحمی کاریزکی(وکیل پایه یک دادگستری)

شاکی : آقای م .ع با وکالت وکلای وکیلم باش

متهم :ز.ا

اتهام :تهدید

عنوان :

اعمال ماده ۴۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری (تخفیف تا یک چهارم مجازات )

⇐تحلیل رای ⇒

یکی از راه های دفاع از متهمینی که اتهام جرم تعزیری آنها مطابق مستندات ودلایل موجود در پرونده (اقرار – اسناد قابل استناد به متهمین )اثبات گردیده ،اعمال ماده ۴۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری بوده که مطابق این ماده در تمام محکومیت های تعزیری (شلاق –حبس درجه یک الی هشت –جزای نقدی)متهم یا وکیل وی میتواند قبل از پایان مهلت تجدید نظر خواهی (قابل طرح در دادگاه تجدید نظر استان یا دیوان عالی کشور )با مراجعه به دادگاه صادر کننده حکم ،حق تجدید نظر خواهی خود را در دادگاه تجدید نظر یا دیوان عالی کشور را ساقط و چنانچه درخواست تجدید نظر خود را ثبت کرده باشد ،تجدید نظر خواهی خود را مسترد و تقاضای تخفیف در میزان مجازات مورد حکم را بدهد .

در این صورت ،دادگاه صادرکننده حکم بدوی می تواند در جلسه ای فوق العاده ،میزان مجازات مندرج در حکم را تا یک چهارم کاهش دهد که در این حکم قطعی و قابل اجرا می باشد و پرونده در جهت اجرای حکم به اجرای احکام کیفری ،ارسال می گردد .

در پرونده حاضر وکیل محکوم علیه که به اتهام تهدید مجازات قانونی محکوم گردیده است با بررسی اوضاع و احوال پرونده و در راستای مصلحت موکل درخواست اعمال ماده ۴۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری را نموده است و این رای از لحاظ قانونی صحیح  می باشد .

⇐نکته مهم⇒

چنانچه وکیل محکوم علیه در فرجه قانونی نسبت به دادنامه فوق تجدید نظر خواهی می نمود با توجه به اینکه دلیلی بر نقض دادنامه وجود نداشته رای بدوی تایید و دیگر ماده ۴۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری قابلیت اجرا توسط وکیل یا محکوم علیه را نداشت .

◊برای کسب مشاوره با وکلای متخصص تخفیف مجازات کیفری با گروه وکلای وکیلم باش به شماره ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲ تماس بگیرید◊

ثبت نام وکلا و کسب درآمد 

با ثبت نام در سامانه وکیل نوین روزانه موکلینی که نیاز به وکیل داشته و از سامانه درخواست وکیل مینمایند به دفتر وکالت  شما ارجاع میگردند. . 

وکیل نوین هیچ درصدی از پرونده های معرفی شده دریافت نمیکند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *