تحلیل رأی

نمونه رای تخفیف مجازات سرقت خودرو به همراه تحلیل

  • مقاله زیر رابا تیتر عنوان «نمونه رای تخفیف مجازات سرقت خودرو به همراه تحلیل»،برای شما درنظر گرفته ایم که بتوانیم شما را با نحوه اخذ رای  وکلای با تجربه وکیلم باش آشنا نمائیم .
  • شما می توانید برای مشکلات حقوقی و کیفری خود  به مجموعه حقوقی وکلای وکیلم باش با مدیریت مصطفی راحمی، مراجعه و جهت مشاوره تخصصی و یا انعقاد قرارداد در زمینه تخفیف مجازات سرقت خودرو با ما در ارتباط باشید.

 

 نمونه رای تخفیف مجازات سرقت خودرو به همراه تحلیل 

رأی صادره از شعبه ۱۱۵۵ دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضایی بعثت تهران

-متهم:آقای ح.ا  با وکالت وکلای وکیلم باش

-خواسته:درخواست تخفیف موضوع ماده ۴۸۳

-اتهام:مشارکت در سه فقره سرقت عادی داخل خودرو

-رأی دادگاه بدوی:

تحمل سه فقره دوسال حبس و۵۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است که با درخواست اعمال ماده ۴۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری یک چهارم از مجازات وی اعم از حبس وشلاق تحلیل یافته است.

-رأی دادگاه تجدید نظر:

از آنجاییکه متهم رضایت تمامی شکات را جلب نموده است،پرونده جهت اعمال ماده۴۸۳ قانون آئین دادرسی کیفری به دادگاه ارسال گردیده است.لذا در راستای ایجادانگیزه در این رابطه ،با درخواست متهم مبنی برتخفیف مجازات موافقت می شود ومجازات حبس وی به ۶ ماه ومجازات شلاق وی به ۲۰ ضربه کاهش می یابد،این رأی قطعی است.

-تحلیل رأی:

به موجب ماده۴۴۲ قانون آئین دادرسی کیفری،در تمام محکومیت های تعزیری در صورتیکه دادستان از حکم درخواست تجدید نظر کند،محکوم علیه می تواند پیش از پایان مهلت تجدید نظر خواهی ،حق تجدید نظر خواهی خود را اسقاط ویا اگر درخواست تجدید نظر کرده است آن را مسترد کند ودر این صورت از دادگاه صادر کننده حکم تقاضای تخفیف مجازات کند.در این حالت دادگاه تا ۴/۱ مجازات تعیین شده را کسر می کند.در این پرونده متهم به سه فقره ۲۴ ماه حبس محکوم شده بود که با اعمال این ماده ۶ ماه از هر فقره کسر وبه ۱۸ ماه تقلیل یافته است.

-سرقت از جمله جرائم تعزیری غیرقابل گذشت که اگر شکات در آن رضایت دهند از عوامل تخفیف مجازات می باشد. از آنجائیکه متهم توانسته است رضایت شکات را جلب کند تقاضای اعمال ماده۴۸۳ قانون مجازات اسلامی را دارد.به موجب این ماده هرگاه شکات پس از صدور رأی قطعی از شکایت خود صرفنظر کنندمتهم می تواند از دادگاه صادر کننده حکم قطعی تقاضای تجدید نظر در میزان مجازات خودراکند.که در این حالت دادگاه مجازات متهم را یا تبدیل می کند به مجازات مناسب تر ویا تخفیف می دهد در میزان آن. در این موضوع،۱۸ ماه حبس به ۶ ماه تقلیل پیدا کرده است.رأی دادگاه صحیح صادر شده است.

برای کسب مشاوره با وکلای متخصص تخفیف مجازات سرقت خودرو  با گروه وکلای وکیلم باش به شماره ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲ تماس بگیرید.
امتیاز دهید

ثـبت نـام وکـلا و کسـب درآمـد 

با ثـبت نـام در سـامانه وکیـل نـوین روزانـه موکلـینی که نـیاز به وکیل داشته

و از سامانه درخواست وکیل مینمایند به دفتر وکالت  شما ارجاع میگردند.

وکیل نوین هیچ درصدی از پرونده های معرفی شده دریافت نمیکند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما :‌ 05136140000