تحلیل رأی

نمونه اعتراض به قرار منع تعقیب به همراه تحلیل رای

 

محتوایی برای شما تهیه نموده ایم با موضوع نمونه اعتراض به قرار منع تعقیب به همراه تحلیل آن که شما را به نحوه اجرایی پرونده های حقوقی و کیفری بیشتر آشنا نمائیم .شما برای مشاوره و ویاانعقاد قرار داد می توانید با وکلای متخصص وکیلم باش تماس بگیرید .

نمونه اعتراض به قرار منع تعقیب به همراه تحلیل رای 

  تحلیل رأی شعبه ۱۰۳۹ کیفری ۲ مجتمع شهید قدوسی تهران

-شاکی:آقای ا.ج  به وکالت وکلای وکیلم باش

-متهم:آقای ا.ح.ف

-اتهام:خیانت در امانت

-رأی دادگاه:

در خصوص اعتراض شاکی به قرار منع تعقیب صادره از شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران که به موجب آن در مورد شکایت نامبرده قرار مذکور صادر گردیده ، دادگاه با بررسی اوراق پرونده با توجه به مستندات ابرازی ایشان ولایحه معترض به قرار واظهارات گواهان ،مالکیت شاکی نسبت به موضوع بزه خیانت در امانت ادعایی(تعداد۱۱۴۹ رم موبایل) وسپردن آنها به مشتکی عنه وعدم استرداد آن علیرغم مطالبه شاکی، دادگاه بزه انتسابی را محرز می داند وقرار معترض عنه را نقض وقرار جلب به دادرسی صادر می کند.

-تحلیل رأی:

با توجه به مواد ۶۷۳ و۶۷۴ تعزیرات وتعریف جرم خیانت در امانت مستندا”به مواد مذکور در پرونده فوق الذکر اموالی (رم موبایل)به متهم سپرده شده است که بعد از مطالبه آنها از سوی شاکی،مشتکی عنه از استرداد آنها استنکاف ورزیده است که می تواند مصداق تصاحب ویا تلف در مورد اشاره شده باشد،وبا توجه به ادله اثبات جرم که از جمله آنها شهادت شهود می باشد وهم چنین با توجه به اثبات مالکیت شاکی براموال مورد شکایت،بزه انتسابی محرز می باشد واز طرفی متهم نیز دلیلی مبنی بر استرداد اموال به شاکی ویا هر گونه دلیلی در رد ادعای نامبرده ارائه نداده است لذا با توجه به ماده ۲۷۴ آیین دادرسی کیفری قرار صادره منطبق با موازین قانونی می باشد وصحیح است.

برای کسب مشاوره با وکلای متخصص اعتراض به قرار منع تعقیب در جرم خیانت در امانت با گروه وکلای وکیلم باش به شماره  ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲ تماس بگیرید.

ثبت نام وکلا و کسب درآمد 

با ثبت نام در سامانه وکیل نوین روزانه موکلینی که نیاز به وکیل داشته و از سامانه درخواست وکیل مینمایند به دفتر وکالت  شما ارجاع میگردند. . 

وکیل نوین هیچ درصدی از پرونده های معرفی شده دریافت نمیکند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *