پرسش و پاسخ خانواده

درصورت اعتیاد همسر آیا میتوان طلاق گرفت ؟

سوال از کارشناس وکیلم باش : با سلام همسر بنده اعتیاد به مصرف تریاک دارد و معتاد است آیا با صرف اعتیاد ایشان میتوان طلاق گرفت؟

پاسخ کارشناس وکیلم باش : سلام بر طبق بند ۲ تبصره ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی، قانونگذار به زن حق داده است که با شرایطی با اثبات اعتیاد شوهر (زوج) به مواد مخدر یا مشروبات الکلی از طریق عسر و حرج بتواند علی رغم مخالفت مرد، طلاق بگیرد، البته دقت شود این اعتیا د بایستی به بنیان خانواده آسیب وارد کند به طور مثال مرد برای تامین شرایط اعتیادش مجبور به فروش لوازم منزل نماید در این صورت است که زن میتواند طلاق بگیرید البته بهتره موردی شرایطتان را با شماره ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸ تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره حقوقی تلفنی به رایگان استفاده کنید و مطابق شرایطتان بهره گیرید .

چنانچه دنبال وکیل متخصص این حیطه در شهر خودتان هستید ویا مشاوره تلفنی رایگان میخواهید کافیه تنها این فرم را تکمیل نمایید .

مطابق بند ۲ تبصره ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی: اعتیاد شوهر به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلاء وی به مشروبات الکلی که به‌اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد و امتناع یا عدم امکان الزام وی به ترک آن در مدتی‌که به تشخیص پزشک برای ترک اعتیاد لازم بوده است. ‌در صورتی که زوج به تعهد خود عمل ننماید و یا پس از ترک، مجدداً به مصرف‌ موارد مذکور روی آورد، بنا به درخواست زوجه، طلاق انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خواست تماس با وکیل حرفه ای 

با سلام ممنون از این که وکلای معراج را انتخاب کردید ،فرم ذیل را تکمیل کرده ظرف یک ساعت با شما تماس خواهیم گرفت و وکیل متخصص معرفی میگردد .