پرسش و پاسخ کیفری

آیا رابطه نامشروع با اسکرین شات اثبات میشود

رابطه نامشروع همسر پیامی

سوال از کارشناس وکیلم باش : آیا با عکس از پیامک و آی مسیج میشه رابطه رابطه نامشروع را اثبات کرد؟!؟ محتوای پیامک ها شامل محل قرار و صحبت از ناز و نوازش کردن همدیگه بود 

پاسخ کارشناس وکیلم باش :  درود بر شما..مطابق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی: «هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند، به شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد، فقط اکراه کننده تعزیر می شود.»

نظر اکثر حقوقدانان بر این است که با توجه به ماده ۶۳۷ می توان آن را در زمره رابطه نامشروع و منافی عفت عمومی دانست، بنابراین می توان این نوع روابط را مشمول عنوان رابطه نامشروع و قابل مجازات قلمداد کرد.

ثبات رابطه نامشروع از طریق پیامک امکانپذیر است . اس ام اس های مخابراتی تا ۶ ماه بعد ذخیره می گردند و پرینت آن با دستور قاضی به سهولت انجام می شود .

در اینکه آیا با پیامک رابطه نامشروع ثابت می شود یا خیر ، در صورتی اثر دارد که باعث شود قاضی به وجود رابطه نامشروع پی ببرد و منجر به اثبات جرم شود . در این جرایم علم قاضی و نظر وی در اثبات این جرم بسیار مهم و تاثیرگذار است. به عبارتی اماره ای برای قاضی محسوب

 میشود..

سوال از کارشناس وکیلم باش : در صورت اثبات رابطه نامشروع همسر آیا مهریه به او تعلق میگیرید ؟

پاسخ کارشناس وکیلم باش : در هر شرایطی مهریه جزو دیون زوج بوده و به زوجه انتقال میابد و مواردی مثل خیانت و رابطه نامشروع و عدم تمکین مانع اینمساله نیست. چنانچه در این خصوص پاسخ بیشتری میخواهید با شماره ۰۲۱۲۲۲۲۱۶۶۳ و ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸ و ۰۹۱۵۱۰۲۶۸۹۷ تماس حاصل فرمایید .

ثبت نام وکلا و کسب درآمد 

با ثبت نام در سامانه وکیل نوین روزانه موکلینی که نیاز به وکیل داشته و از سامانه درخواست وکیل مینمایند به دفتر وکالت  شما ارجاع میگردند. . 

وکیل نوین هیچ درصدی از پرونده های معرفی شده دریافت نمیکند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *